Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

2014.g. 10.maijā Daugavpilī, pie Ledus halles, notika Pirmās palīdzības sniegšanas sacensības. Mūsu skolu pārstāvēja 10.a un 11.a klases skolēnu komanda. Sacensības bija pārdomātas, interesantas, labi organizētas, ar daudzām situācijām no dzīves, kur bija jāsniedz pirmā palīdzība, jāatbild uz testa jautājumiem par Sarkano Krustu, jāprot ātri reaģēt un izpildīt nepieciešamās komandas, ko piedāvāja Zemessargu 34. Artilērijas bataljons. Prieks bija vērojams visu klātesošo acīs, vienalga, vai tas skolēns, vai skolotājs – vērotājs. Prieks arī par to, ka skolēni tik nopietni uztvēra šīs sacensības, iemācoties pirmās palīdzības iemaņas, kuras noderēs dzīvē. Paši mūsu skolas skolēni, kuri izjuta sacensību garšu, par tām saka, lūk, ko.

Diāna Černišenko: ,,Piedalīšanās Pirmās palīdzības sniegšanas sacensībās bija ļoti interesanta. Mēs ieguvām milzīgu pieredzi, kura noderēs turpmākajā dzīvē. Mēs papildinājām arī savas zināšanas un tagad labi zinām kā uzvesties un sniegt pirmo palīdzību reālās dzīves situācijās".

Vera Jegorova: ,,Iespaidi par pirmās palīdzības sacensībām, ir neaizmirstami. Katrā palīdzības posmā tika piedāvātas tādas situācijas, kuras var atgadīties ikvienā mirklī ar jebkuru cilvēku (kritiens no kāpnēm, bezsamaņa, asins apturēšana, utt). Tas nekas, ka sacensību laikā sauli nomainīja lietus, laiku mēs pavadījām jautri. Aktieri – cietušie spīdoši un reāli spēlēja savu lomu. Manuprāt, tā bija laba pieredze pašiem iejusties glābēju lomā.

Aleksandrs Ustinovs: ,,Skolu pārstāvēju kā līderis, biju komandas kapteinis pirmās palīdzības sniegšanas sacensībās. Tā bija laba pieredze turpmākai dzīvei. Vajadzēja savaldīties, būt mierīgam un prast ātri reaģēt, pasakot, ko darīt citiem kurā brīdī, pieņemt lēmumu. Sacensības bija līdz sīkumiem pārdomātas, labi organizētas, bet pati norise neiedomājami interesanta. Reālā dzīves situācija un aktieru lomas izpilde, radīja stresu sacensību dalībniekos, tāpēc bija jādomā, kā saglabāt mieru, neradot paniku. Sacensību beigās mēs priecīgi ēdām Robežsargu vārīto putru un draudzīgi  tērzējām ar citām komandām. Man viss patika, pat lietus netraucēja. Vispār mīnusus nemaz nevaru nosaukt, viss bija uz 10 ballēm".

 Jeļena Griškjane: ,,10.maijā mēs piedalījāmies Pirmās palīdzības sniegšanas sacensībās un no 11 komandām ieguvām 5.vietu. Domāju, tas ir labs rezultāts, jo mēs pirmo reizi piedalījāmies šādā pasākumā. Man viss ļoti patika, ieguvām daudz iespaidu, neaizmirstamas emocijas, papildinājām praksē savas teorētiskās zināšanas. Tagad ir skaidrs, ka varēsim palīdzēt cilvēkiem, ja viņiem būs nepieciešama pirmā palīdzība un, iespējams, saglabāsim kādam dzīvību. Sacensību posmos bija ekstremālas situācijas un mums bija jāvar saprast, ko darīt un jāpalīdz. Cietušo lomās iejutās labi aktieri. Ļoti iepatikās sacensības, ieguvām ļoti labu pieredzi un ar prieku piedalīsimies sacensībās arī nākošajā gadā".

Raminta Soma: Pirmās Palīdzības sniegšanas sacensības ļoti patika. Tādā pasākumā piedalījos pirmo reizi, un tas mani iespaidoja. Aktieri un grimētāji brīnišķīgi izpildīja savu darbu. Viss bija ļoti pieskaņots reālām situācijām, aizraujoši. Sacensību laikā ļoti piekusām, bet tas bija patīkams nogurums. Mūs garšīgi pabaroja ar siltu ēdienu, kas bija ļoti patīkami. Daži tiesneši bija neuzmanīgi un mums bija jāpierāda veiktās darbības, dažreiz veidojās strīds, bet tas mūs neizsita no sliedēm, vienalga mūsu sejās spoži spīdēja smaids. Liels paldies sacensību organizatoriem un mūsu skolas darbiniekiem, kuri gatavoja mūs sacensībām".

Darja Komisarova: ,,Pirmo reizi piedalījos sacensībās kopā ar savas skolas biedriem – Sergeju, Sašu, Jeļenu, Ramintu, Diānu un Veru. Man sacensības patika, mēs ātri sapratām, ko jādara un bailes pārgāja. Bija daudz iespaidu par to, cik daudz traumu cilvēki var parādīt. Bija patīkami apzināties, ka mēs īstenībā palīdzam cietušiem cilvēkiem, un esam atbildīgi par notiekošo. Visas iegūtās zināšanas, prasmes, iemaņas man dzīvē noderēs. Ceru, ka nākošo gadu mums  atkal būs iespēja piedalīsimies šādās sacensībās, bet rezultāts jau būs pavisam labs!"

Sergejs Vasiļjevs: Esmu ļoti apmierināts, ka piedalījos šādās sacensībās! Iepatikās sacensību atmosfēra. Visinteresantākais posms, manuprāt, bija apsaldējums, kad Ledus hallē uz ledus puisis gulēja un drebinājās no aukstuma un viņu vajadzēja izvest ārā no telpas un sniegt palīdzību. Nedaudz iztraucēja lietus.

Liels paldies visiem, kas mūs sagatavoja un sacensību organizētājiem!

VVS