Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

 • 001.jpg
 • 002.jpg
 • 003.jpg

 • Mācību semestra izskaņā Daugavpils Centra vidusskolā notika Ziemassvētku koncerts, kurā tika sumināti mācībās labākie skolēni un pasniegti skolas administrācijas Pateicības raksti ,,Par labām un teicamām sekmēm mācībās” . Savukārt vecāku biedrības ,,Daugavpils Centra vidusskolas atbalstam” pārstāvji pasniedza savas balvas trim pašiem labākajiem skolas audzēkņiem. Sākumskolas posmā vecāku biedrības balvu saņēma 3.c klases skolnieks Vitālijs Bistrickis, pamatskolas posmā – 7.b klases skolnieks Daniels Skots Lavs, bet vidusskolas posmā – 10.a klases skolniece Anastasija Vorobjova.

  Paldies skolēniem par nopietnu un atbildīgu attieksmi pret mācību darbu! Esam pateicīgi vecāku biedrībai ,,Daugavpils Centra vidusskolas atbalstam” par talantīgo skolēnu atzinīgu novērtējumu un viņiem sniegto atbalstu!

 • Jaunais gads atver arī jaunu lappusi mūsu skolas Multimediju centrā, jo ir atjaunots media.dcv.lv profils. Tā lietotājiem tagad būs iespējams nobalsot par labāko video vai vienkārši izteikt savas simpātijas un atzinību.

  Uzklikšķiniet uz uzraksta ,,Multimediju centrs” lappuses labajā pusē un aktīvi izmantojiet mācību darbā nepieciešamo, sniedziet novērtējumu izveidotajiem materiāliem un veidojiet paši savējos! Sadaļā ,,Audzināšanas darbs” varēs noskatīties reportāžas par skolas dzīvi. Pirmās filmiņas atspoguļos projekta ,,Erasmus+” dalībnieku (11.a 12.a kl. skolēni) iespaidus par braucieniem uz Grieķiju un Poliju.

  „Erasmus+” projekts "Stop, Slow, Go"

  18. septembrī mēs, 12.a klases skolēni Alisa, Ilmārs, Nikolajs, Veronika, Anastasija un mūsu klases audzinātāja N.Kožanova iesēdāmies lidmašīnā un aizceļojām uz viesmīlīgo un saulaino Grieķiju.

  Mēs iepazināmies ne tikai ar grieķu, bet arī citu projektā iesaistīto valstu kultūras tradīcijām un nacionālajiem ēdieniem. Projekta dalībnieki no katras valsts mūs cienāja ar savā zemē iecienītiem gardumiem , kaut, protams, divu nedēļu laikā visvairāk izdevās nobaudīt Grieķijas nacionālo virtuvi.

  Mēs atradām daudzus jaunus draugus, ar kuriem tagad sazināmies gan angļu, gan citās citās valodās, kā arī mācām parējos runāt latviski.

  Projekta galvenā ideja bija palīdzēt cilvēkiem būt uzmanīgākiem uz ceļa. Katras projekta grupas uzdevums bija atspoguļot, cik bīstamas var būt situācijas uz ceļiem viņu reģionos. Rezultātā mēs apkopojām datus un secinājām, kā šīs problēmas var novērst un kā būt uzmanīgākiem un atbildīgākiem.

  Mēs dzīvojām nelielā kalnu ciematiņā Spileo, braucām ekskursijās uz tādām vietām kā Meteora, Gravena un Kalabaka. Apmeklējām baznīcas kalnos, no kurām pavērās burvīgas apkārtnes ainavas. Tur iegādātie suvenīri joprojām atgādina mums par brīnišķīgajām vietām, ko redzējām.

  Atceļā mēs pabijām Grieķijas pilsētā Salonikos un pat Turcijā, kur ar autobusu devāmies ekskursijā pa Stambulu.

  Mācieties labi, un arī jums būs vienreizīga iespēja piedalīties “Erasmus+” projektos un izzināt pasauli!

  Jūs varēsiet ne tikai iegūt zināšanas, bet arī paplašināt savu redzesloku un iegūt dzīves pieredzi!

  Informāciju sagatavoja 12.a kl. skolēni un audzinātāja N.Kožanova

 • Daudzu zēnu sapnis ir labi spēlēt futbolu, kurš, gadiem ejot, kļūst arvien konkrētāks – spēlēt pilsētas labākajā komandā, valsts izlasē, spēlēt tā, kā to dara Krištianu Ronaldu, Lionels Mesi…

  Ceļā uz savu sapni ir arī Daugavpils Centra vidusskolas 10.a klases skolnieks Leonids Truskovskis – Latvijas Jaunatnes U17 futbola izlases kapteinis, U16 izlases spēlētājs, šīs sezonas labākais aizsargs.

  Ar futbolu Leonids nodarbojas kopš septiņu gadu vecuma, regulāri piedalās Latvijas junioru izlases treniņnometnēs un šī gada novembrī veiksmīgi startēja UEFA Eiropas U17 čempionāta kvalifikācijas turnīrā Gruzijā, kur sacentās ar Melnkalnes, Gruzijas un Itālijas komandām. Leonīds pastāstīja, ka šajā sezonā viņš spēlēja Latvijas futbola 1.līgas BFC,,Daugavpils” komandas sastāvā un ir aizvadījis 14 mačus, kuros palīdzēja komandai izcīnīt 3.vietu savā līgā.

  Pēdējo gadu laikā Leonids ir spodrinājis Daugavpils un Latvijas vārdu starptautiskas spēlēs Lietuvā, Igaunijā, Čehijā, Slovākijā, Ukrainā, Vācijā un Somijā. Viņš ir palīdzējis arī U18 izlasei starptautiskos mačos Moldovā un Baltkrievijā.

  ,,Ir veikts vēl viens solis pretī savam sapnim,” šo sezonu futbolā raksturo pats Leonids. Kaut ir pirmssvētku laiks, viņš jau aktīvi gatavojas nākamajai sezonai, treniņiem, kas bieži notiek pat divreiz dienā. Uz jautājumu, kā izdodas panākt tik atzīstamus rezultātus, Leonids atbild ļoti lakoniski : ,,Es nezinu, kas ir slinkums…”

  Arī Centra vidusskolas kolektīvs ir saņēmis pateicību no Daugavpils pilsētas pašvaldības profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādes ,,Futbola centrs Daugavpils” par atsaucību un sadarbību jaunā sportista izglītošanā un profesionālās karjeras izaugsmes veicināšanā.

  No sirds vēlam Leonidam, lai viņa sapnis piepildās!

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • Tuvojas gada skaistākie un sirsnīgākie svētki – Ziemassvētki. Katram tie saistās ar dažādām lietām – apsnigušiem laukiem un mežiem, degošām svecītēm egles zaros, dāvanām, jautrību vai, gluži otrādi, mieru un klusumu. Neiztrūkstošs Ziemassvētku elements ir arī izrotātas piparkūkas, kuras var pasniegt kā dāvanu, iekārt eglītē vai celt Ziemassvētku galdā.

  Arī 1.a klases skolēni kopā ar klases audzinātāju N.Glušakovu un vecākiem gatavojās Ziemassvētkiem un cepa piparkūkas visi kopā. Skolas ēdnīcā bērni ar vecāku palīdzību izveidoja un izdekorēja piparkūkas, un, kamēr tās cepās, visi kopā iemācījās dziesmu ar dejas elementiem ,,Piparkūkas danco”. Pēc kārtīgas dejošanas bērni cienājās ar pašu ceptajam piparkūkām, kas kopā ar pienu garšoja ļoti labi. Paldies skolas ēdnīcas darbiniekiem par sapratni un palīdzību!

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • 10. klase Vorobjova Anastasija – III vieta (skolotāja Tatjana Baranovska)

  12. klase Hasjuks Nikolajs - III vieta (skolotāja Monika Skutele)

  12. klase Volkova Alisa – atzinība (skolotāja Monika Skutele)

  Vēlam radošu degsmi zināšanu meklējumos!

 • Nupat Daugavpils Poļu ģimnāzijā norisinājās kārtējais Ziemassvētkiem un Jaunajam gadam veltītais angļu valodas konkurss ,,Jingle Bells”, kurā piedalījās 17 dalībnieki no vairākām pilsētas skolām. Centra vidusskolu šī gada konkursā pārstāvēja D.Karpova (4.a kl.), V.Bistrickis (3.c kl.) un K.Lušciks (3.b kl.). Viņu teatralizētais A.Kerola grāmatas ,,Alise Brīnumzemē” fragmenta iestudējums tika atzinīgi novērtēts, komanda konkursā ieguva godpilno otro vietu. Pasākums noslēdzās ar dejām, dziesmām un spēlēm kopā ar Santa Klausu. Šajā mācību gadā angļu valodas skolotājas T.Judajeva un N.Hozjainova sagatavoja skolēnus gan šim Ziemassvētku konkursam, gan konkursam ,,Kopā valodu daudzveidībā”, kurā komanda ieguva 1.vietu.

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • 2017. gada 18. decembrī Daugavpils Centra vidusskolā notika pasākums „ Ziemassvētki „Pasaku lādītē” ”, kurā 1. – 3. klašu skolēni ieskandināja tuvojošos svētkus un radīja svētku noskaņu gan sev, gan citiem skolas biedriem un vecākiem, kas bija ieradušies uz pasākumu.

  Visu rudens semestri ar Eiropas Savienības Sociālā fonda un VISC atbalstu skola piedalās projektā Nr.8.3.2.2/16/I/001 ,,Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”. Šī projekta ietvaros darbojas gan individuālā darba grupas, gan vairāki interešu izglītības pulciņi. Uz šo pasākumu aicināja „Pasaku lādītes” dalībnieki un viņu skolotāja Ingrīda Vilmane, kā arī mazie dejotāji un skolotāja Sintija Rabčevska. Pasākuma laikā skatītāji varēja vērot izrādi, kurā 3. klašu skolēni, tērpušies atbilstošos kostīmos, stāstīja latviešu tautas pasakas, bet 1.-3. klašu skolēni dejoja latviešu rotaļdejas, radot pacilātu noskaņojumu ikvienam klātesošajam.

  „Pasaku lādīte” un skolas tautas deju kolektīvs novēl visiem priecīgus svētkus!

  Informāciju sagatavoja skolotājas

  Ingrīda Vilmane un Sintija Rabčevska

 • Šī gada 8. decembrī mūsu skolas 1.b klases skolēni projekta „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros apmeklēja Latgales Zoo. Bērniem bija iespēja redzēt dažādus eksotiskos un vietējos dzīvniekus.

  Ienākot Latgales Zoo mēs sajutāmies kā tropikos. Gaiss bija silts un mitrs. Visapkārt valdīja patīkama Ziemassvētku noskaņa. Baseinā mierīgi peldēja Japānas karpa Koi, Tīģeru astronotuss, sams Klariuss un Tīģersams. Viņiem blakus atradās Kaspijas un Eiropas purva bruņurupuči. Mazliet tālāk, stūrī sēdēja Eiropas trusis, bērniem ļoti gribējās viņu noglaudīt.

  Skolēniem bija iespēja vērot dažādas čūskas - Parasto žņaudzējčūsku, Tīklaino pitonu, Briljanta pitonu, Kubas žņaudzējčūsku un Dzelteno anakondu.

  Bērniem ļoti patika Jemenas hameleons un Zaļā iguāna. Viņi ilgi stāvēja pie viņu terārijiem un pētīja šos dzīvniekus.

  Pats neparastākais iemītnieks bija Sarainais bruņnesis. Visi gāja klāt un skatījās uz šo neparasto dzīvnieku. Tieši par viņu bija uzdots visvairāk jautājumu mūsu ekskursijas vadītājam.

  Mēs ļoti daudz interesanta uzzinājām par Āfrikas racējvardi, un tas mūs patiešām pārsteidza. Protams bez uzmanības nepalika arī Kaimānu bruņurupucis. Tik lielu bruņurupuci bērni vēl nebija redzējuši.

  Visvairāk bērnus sajūsmināja Krabēdājs makaks, Parastais marmozets Surikāti. Bērni ar lielu interesi klausījās, ko par šiem dzīvniekiem stāstīja ekskursijas vadītājs.

  Visu atlikušo dienas daļu skolēni dalījās iespaidos un pārrunāja redzēto. Viņi bija ļoti priecīgi par iespēju apmeklēt zoodārzu.

 • Pašā rudens izskaņā 1.a un 1.b klases skolēniem notika ,,Rudens svētki”, kuros viņi bija iemācījušies dzejoļus par šo gadalaiku un tajā sastopamajām dabas veltēm: sēnēm, dārzeņiem un augļiem. Kopā ar vecākiem skolēni bija sagatavojuši interesantas galvassegas ar rudens velšu simboliku un, iejutušies lomās, stāstīja, dziedāja, dejoja, kā arī sacentās stafetēs. Liels bija bērnu pārsteigums, kad pie viņiem ieradās ,,īsta” pasaku varone Kikimora, – ne gluži ļauna, bet tāda, kurai patīk citus izjokot. Viņa nedaudz paspēlējās ar bērniem un pēc tam atgriezās savā pasaku mežā, bet bērniem vēl kādu laiku bija ko apspriest un atcerēties.

  Informāciju apkopoja D.Aizpuriete

 • Novembra beigās Centra vidusskolā tika rīkota viktorīna ,,Daugavpils – multikulturāla pilsēta” 6.-8.kl. skolēniem. Viktorīnas dalībniekiem vajadzēja atbildēt uz jautājumiem par Daugavpils vēsturi, interesantām personībām, arhitektūras pieminekļiem, dabas objektiem un aktualitātēm pilsētā. Skolēniem bija iespēja gūt plašu pārskatu par iepriekšējā gada notikumiem pilsētā, kā arī uzzināt interesantus faktus par Daugavpils ģerboni. Pasākums notika latviešu un angļu valodā, to vadīja vēstures skolotāja S.Sargsjane un angļu val. skolotājas N.Hozjainova un T.Judajeva. Viktorīnā vislabāk veicās 6.b klases komandai.

  Vēstures skolotāja S.Sargsjane

 • Daugavpils Bērnu un jauniešu centrs ,,Jaunība” kopā ar Latvijas Sarkanā Krusta Daugavpils nodaļu katru gadu aicina pilsētas skolas piedalīties konkursā, kas veltīts 1. decembrim – Pasaules AIDS dienai.Konkursa mērķis ir veicināt jauniešu informētību par HIV/AIDS pasaulē un Latvijā, palielināt atbildību par savu veselību un uzvedību, kā arī veicināt aktīvas dzīves pozīcijas veidošanos.

  Šajā mācību gadā Daugavpils Centra vidusskola piedalās projektā „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”, kura ietvaros tiek piedāvātas papildu nodarbības talantu izkopšanai un mācību sasniegumu uzlabošanai dažādās jomās. Arī 9.klašu skolēniem ir iespēja padziļināt zināšanas bioloģijā un veselības mācībā, apmeklējot nodarbību ciklu „Bioloģijas noslēpumi”. Skolēni ar interesi gatavojās konkursam, risinot daudzveidīgus uzdevumus, analizējot dzīves situācijas, apgūstot pirmās palīdzības sniegšanas metodes. Tas viss deva izglītojamiem iespēju uzlabot dzīvē nepieciešamās kompetences un sasniegt augstus rezultātus konkursā. Pateicamies 9.a kl. komandai (D. Mihno, R. Žižmanova, E. Dunskis, D.Petunova, J. Pinzele, D.Jedigarevs) un viņu klases audzinātājai N. Kaļiņinai!

  Skolēnus konkursam sagatavoja bioloģijas skolotāja T.Baranovska un Veselību veicinošās skolas koordinatore M.Skutele.

  Informāciju apkopoja Tatjana Baranovska

 • 2017.g. 29. novembrī BJC «Jaunība» notika konkurss- spēle «Ceļojums pa Latgali». Skolēniem vajadzēja izstrādāt oriģinālu maršrutu pa Latgali. Pasākuma galvenais uzdevums- attīstīt audzēkņu interesi par Latgali, veicināt tautas vēsturiskā un kultūras mantojuma apgūšanu un saglabāšanu.

  Mūsu skolas 11.a klases audzēkņi Angelīna Pravdivaja un Daniils Gutovskis piedalījās konkursā ar savu oriģinālo maršrutu «Skulpturālā Daugavpils». Viņi noformēja maršruta plānu, veica tā aprakstu un prezentēja lielai auditorijai. Komisija atzinīgi novērtēja darba nopietno un interesanto saturu. Skolēni saņēma saldās balvas un pateicības rakstu. Paldies audzēkņiem par paveikto pētījumu! Gaidīsim arī nākamgad spēles turpinājumu.

                                Informāciju sagatavoja J. Bendorjusa

 • Novembra izskaņā Daugavpils Centra vidusskolas dramatiskā pulciņa dalībnieki pulcējās skolas aktu zālē, lai skandētu Latvijas dzejnieku skaistākos dzejoļus par Latviju. Skolēni lasīja Raiņa, Jāņa Akuratera, Ojāra Vācieša, Imanta Ziedoņa, Māras Cielēnas, Knuta Skujenieka u.c. autoru dzeju. Vairāki no dzirdētajiem dzejoļiem uzrunāja tik dziļi, ka pēc tam gribējās tos vēlreiz izlasīt vai noklausīties dziesmā. Tā kā skolēni lasīja dzeju atbilstoši savam vecumam un dzīves pieredzei, žūrija nolēma piešķirt 1.vietu četriem konkursa dalībniekiem. Tie ir Alisa Filipova (1.b kl.), Snežana Baranovska (2.b kl.), Sulamīte Tovija Rasnače (8.a kl.) un 12.a klases skolniece Anastasija Gluhova, pagājušā gada Latvijas skatuves runas konkursa 1.pakāpes diploma laureāte. Anastasija Gluhova apsveica visus konkursa dalībniekus un novēlēja turpināt iesākto darbu, jo skatuves runas prasmes ir ļoti noderīgas, tās nepieciešams izkopt un pilnveidot, lai spētu uzrunāt plašāku auditoriju.

  Paldies visiem konkursa dalībniekiem par emocionālo vēstījumu dzejā!

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • Ziemassvētkus ar nepacietību gaida gan lieli, gan mazi, un arī Daugavpils Centra vidusskolas skolēni vēlējās pasteidzināt svētku brīnumu, jau decembra sākumā izrotājot savas klases ar adventes vainagiem un citiem Ziemassvētku un Jaunā gada rotājumiem. Vairāku klašu skolēni bija parūpējušies arī par īstu, smaržīgu un kuplu eglīti, kas radīja siltu un svinīgu noskaņu. Arī skolas gaiteņos izvietotie gaismas ķermeņi un svētku dekorācijas rada īpašu gaisotni. Pie skolas galvenās egles aktu zālē notika vairāki Ziemassvētku pasākumi. Pie mums viesojās Daugavpils 18.pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi un sniedza koncertu ,,Kamolītis”. 1.-3.klašu audzēkņi gāja rotaļās un spēlēja spēles kopā ar Ziemassvētku vecīti, bet 4.a un 4.b kl. skolēni ne tikai gāja rotaļās , bet arī uzzināja daudz jauna par Ziemassvētku svinēšanas tradīcijām Eiropā, jo pie viņiem viesojās Ziemassvētku vecītis no vācu biedrības ,,Erfolg”. No viņa skolēni uzzināja, ka vairākas Ziemassvētku svinēšanas tradīcijas, kādas tās pazīstamas daudzās mūsdienu Eiropas valstīs, nāk no Vācijas, taču pirmā Ziemassvētku egle savulaik iedegta tieši Rīgā.

  Skolā notika arī svinīgs pasākums, kurā skolas administrācija pateicās skolēniem, kuriem ir labas un teicamas sekmes mācībās. Skolēni ar ļoti labām sekmēm saņēma ielūgumus no Daugavpils pilsētas domes uz svētku koncertu Vienības nama koncertzālē. Skolas administrācija apbalvoja vislabākos skolēnus katrā mācību posmā – Karinu Vasiļjevu(4.b kl.) sākumskolas posmā, Anastasiju Vorobjovu(9.a kl.) pamatskolas posmā, Maksimu Lociku(12.a kl.) vidusskolas posmā. Paldies skolēniem, viņu vecākiem un pedagogiem par ieguldīto darbu!

  Gaišus, sirsnīgus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu! Lai piepildās viss labais, kas iecerēts!

 • Š.g. 20.- 21. decembrī skolā notika jau tradicionāls pasākums vidusskolēniem «Nakts skolā», uz kuru kuplā skaitā pulcējas visi tie, kas vēlējas pavadīt pēdējo mācību dienu semestrī draugu un paziņu lokā. Skolas Ziemassvētku rotājums radīja īpašu svētku atmosfēru. Apciemot 10.-12. klases audzēkņus atnāca arī mūsu skolas absolventi. Viņi sagatavoja muzikālu priekšnesumu, kā arī pastāstīja par savu izvēlēto profesiju, studiju programmu, sniedza vērtīgus padomus karjeras izvēles jautājumos. Ap pusnakti visus sagaidīja sveiciens no Salaveča, kurš iemācīja jautras dejas, cienāja ar konfektēm, aicināja dziedāt. Īpašs vakara izklaides notikums bija tikšanās ar Daugavpils Tirdzniecības profesionālās vidusskolas audzēkņiem. Šīs skolas pārstāvji ( no kuriem daži ir mūsu skolas absolventi) parādīja meistarklasi, sniedzot praktiskus padomus Ziemassvētku piparkūku rotāšanā un Ziemassvētku desertu pagatavošanā. Mūsu vakara dalībnieki aktīvi iesaistījās radošajā darbnīcā, jo cienastu ikviens varēja arī pagaršot un izbaudīt gan kāruma skaistumu , gan neatkārtojamo garšu. Tirdzniecības skolas audzēkņi pastāstīja arī par savu skolu, paradīja prezentāciju par mācību iestādi. Vakara turpinājumā dalībniekus gaidīja vakariņas draugu lokā, karsta tēja un tikpat karstas dejas . Jautri un atraktīvi pavadītais laiks noslēdzās ar nakts miegu sporta zālē. Gulēt daudziem nemaz negribējās un viņi turpināja sirsnīgas sarunas ar saviem klasesbiedriem. Pasākums noslēdzās nākamajā dienā plkst.8.00, kad skolēni devās uz savām klases stundām. «Nakts skolā» ir pasākums, kas ļauj jauniešiem uz vienu vakaru aizmirst par datoriem, internetu un mobilajiem telefoniem un veltīt visu laiku dzīvām sarunām ar klasesbiedriem. Nesteidzoties var parunāt ar jau pazīstamiem cilvēkiem un atklāt kaut ko jaunu un vēl nezināmu. Pastāstīt par sevi, paklausīties citus, atvērt savu sirdi, izpildīt autordziesamas, paspēlēt ģitāru, uzticēties kādam un sadraudzēties. «Nakts skolā»- tā ir iespēja satikties visiem kopā zem dzimtās skolas jumta.  

  Informāciju sagatavoja 10.a klases audzinātāja J. Bendorjusa.

 • 14. decembrī Daugavpils Universitātē notika ikgadējais konkurss krievu literatūrā Daugavpils skolu vecāko klašu skolēniem. Šajā gadā konkurss bija veltīts dzejai. Daugavpils Centra vidusskolu pārstāvēja trīs komandas: ,,Laikabiedri” (10.a kl.), ,,Ačgārni” (11.a kl.) un ,,No saullēkta līdz rītausmai” (12.a kl.). Viserudītākie konkursa dalībnieki bija mūsu skolas 12.a kl. skolēni (V.Vradijs, N.Ziļs, S.Lobanovs, M.Kašerins, A.Azarova), bet 11.a kl. komanda ieņēma godpilno 2. vietu.

  Apsveicam uzvarētājus!

  Paldies skolotājai N.Kožanovai par ieguldīto darbu.

 • Katru gadu Daugavpils 16.vidusskola rīko konkursu literatūrā ,,Nauma diena”. Šogad tēma bija veltīta sakāmvārdiem. Tajā skolu pārstāvēja 6.a klases komanda – O.Keziks, M.Kļeščs, M.Koržeņevskis, A.V.Mezencova. Skolēnus konkursam sagatavoja skolotāja S.Skrupska.

 • Apsveicam D.Karpovu – 3.a, V.Bistricki – 2.c, N-M.Smirnovu – 4.b par iegūto I vietu pilsētas dzejas un prozas deklamēšanas konkursā angļu valodā "Jingle Bells 2016. Holidays throughout the Year".

  Skolotāji: N.Hozjainova, T.Judajeva, A.Truskovska

 • Latgales reģiona skolēnu sacensībās volejbolā mūsu skolas meitenes ieņēma I vietu.

  • E.Rutkovska – 7.a
  • V.Lakizo – 7.a
  • K.Borovska – 7.a
  • A.Tumanovska – 6.b
  • E.Kravceviča – 6.b
  • A.Jemeļjanova – 6.b
  • V.Vasiļjeva – 6.a
  • A.Mezencova – 6.a
  • V.Puncule – 6.a

  Skolotājs S.Forsjuks

 • 2016.g. 25.novembrī pilsētas skolu bioloģijas lietpratēji tikās datorkabinetos, lai centralizēti piedalītos 39. Bioloģijas olimpiādes 2.posmā. Darbs tika sūtīts no Rīgas uz vairākām lapām, elektroniski aizpildāms, prasīja maksimālu koncentrēšanos, zināšanas bioloģijas priekšmetā, loģisko domāšanu. Šajā olimpiādē, starp Daugavpils skolām, mūsu skolas labākie bioloģi ir ieguvuši godalgotas vietas:

  • 9. klase Vorobjova Anastasija – III vieta (skolotāja Gaļina Uzlova)
  • 9. klase Petrova Daniela – atzinība (skolotāja Gaļina Uzlova)
  • 11. klase Hasjuks Nikolajs - II vieta (skolotāja Monika Skutele)
  • 11. klase Volkova Alisa – atzinība (skolotāja Monika Skutele)
  • 11. klase Ivancova Anastasija – atzinība (skolotāja Monika Skutele)

  Apsveicam bioloģijas olimpiādes uzvarētājusun vēlam radošu degsmi zināšanu meklējumos!

 • 5.decembrī Latgales centrālajā bibliotēkā notika tikšanās ar rakstnieci Gundegu Repši, uz kuru bija ieradušies arī Daugavpils Centra vidusskolas 11.a un 12.a klases skolēni. G.Repše ir autore un iniciatore projektam ,,Mēs. Latvija, XX gadsimts”, kas iecerēts kā romānu sērija par Latvijas vēsturi 20.gs. un top īstenots Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas ,,Nacionālā identitāte” ietvaros. Iznākuši jau seši romāni, vēl septiņus iecerēts izdot līdz Latvijas simtgadei. Gundegas Repšes romāns ,,Bogene” ir jaunākais šīs sērijas daiļdarbs, kurā vēstīts par 1940.-1941. jeb Baigā gada notikumiem, tāpēc rakstniece daudz runāja tieši par šo daiļdarbu. ,,Tas ir laiks, kurā mīlestība kļūst neiespējama, sagrūst sapņi un nākotnes ieceres, cilvēkus gaida sāpju ceļš uz Sibīriju,” par romānu stāsta G.Repše. Daudzi notikumi daiļdarbā balstīti uz autores mātes stāstiem un atmiņām, jo arī viņa 23 gadu vecumā, trīs mēnešus pēc kāzām, tikusi izsūtīta uz Sibīriju. Analizējot vēsturisko situāciju, G.Repše atzīst, ka ,,tautas sašķeltība, sīkumaina rēķinu kārtošanu, atriebība, vēlme pielīst un izkalpoties” noved pie smagām traģēdijām.

  Sarunas noslēgumā G.Repše atbildēja uz klausītāju jautājumiem par viņas radošo darbību un aicināja iepazīties ar romānu sērijas grāmatām, kā arī novēlēja skolēniem būt vērīgiem, ieinteresētiem un dažkārt arī kritiskiem lasītājiem.

 • Mūsu skolā ir iesakņojusies tradīcija katru decembri starptautiskā internetturnīra ,,Pasaku lādīte” ietvaros rīkot intelektuālo spēli 3.-6.klašu skolēniem. Šajā gadā sacentās 6 komandas. Vecākajā grupā uzvarēja 6.b klases komanda, bet jaunākajā grupā spēlē uzvarēja 4.b klases komanda ,,Pasaku stāstnieki”.

  Apsveicam uzvarētājus!

  071216 02

  071216 01

 • vecaku diena 081216

 • 301116 front2016.gadā 30.novembrī BJC «Jaunība» notika konkurss «Ceļojums pa Latgali». Pasākuma galvenais mērķis - paplašināt skolēnu zināšanas par Latgales tautas tradīcijām, kultūras dzīvi, ģeogrāfiju un vēsturi.

  Vidusskolas skolēniem piedāvāja izstrādāt oriģinālu maršrutu pa Latgali (Daugavpili, novadu) , prezentēt to un aizstāvēt. Ar savu radošo maršruta ideju uzstājās arī mūsu skolas 12.a klases skolēni Jevgēnijs Korotkovs un Anastasija Azarova. Skolēni izvēlējās ceļojuma maršrutu par sikspārņiem, kuri mājo Daugavpils cietokšņa kazemātos. Darba pamatā bija stāsts par unikālu ekoloģisko ekspedīciju, kurā piedalījās mūsu skolas skolēni. Darba galvenais uzdevums – mudināt jauniešus saudzēt dabu, izzināt to, lepoties ar Latvijas dabas bagātību un dažādību . Apsveicam 12.a klases skolēnus ar izcīnīto 3. vietu!

  Kulturoloģijas skolotāja J. Bendorjusa.

 • Latgales reģiona skolēnu sacensībās volejbolā meitenes ieņēma I vietu!

  • K.Filipenko
  • A.Petrova
  • A.Vorobjova
  • A.Tumanovska
  • V.Lakizo
  • D.Petrova
  • K.Borovska

  Sporta skolotājs S.Forsjuks

 • Daugavpils pilsētas skolēnu sacensībās volejbolā meitenes ieņēma I vietu!

  • V.Lakizo
  • V.Teležnikova
  • K.Borovska
  • E.Kravceviča
  • A.Tumanovska
  • A.Jemeļjanova
  • A.Mezencova
  • V.Pincule

   

  Daugavpils pilsētas skolēnu sacensībās volejbolā zēni ieņēma III vietu!

  • D.Ivbulis
  • A.Landenoks
  • Ņ.Vorobjovs
  • D.Jefimovs
  • A.Matvejevs
  • E.Bleiders
  • O.Andžans
  • A.Sokolovs

 • Mācību semestra noslēgums skolā aizritēja Ziemassvētku noskaņās un Jaunā gada gaidās. Par svētku tuvumu liecina gan izrotātie kabineti un gaiteņi, gan krāšņā egle skolas aktu zālē, kā arī daudzie pasākumi skolēniem un viņu vecākiem.

  14.decembrī skolas dramatiskā pulciņa dalībnieki 1.- 6.klašu skolēnu vecākiem un vecvecākiem rādīja iestudējumus no tādām populārām pasakām kā ,,Namiņš", ,,Riekstkodis", ,,Vinnijs Pūks" u.c. 15.decembrī 1.- 4.klašu skolēni apmeklēja Daugavpils Kultūras un sporta pili, kurā noskatījās Ziemassvētku koncertu. Bērni ļoti atzinīgi novērtēja šī uzveduma krāšņās dekorācijas un svinīgo noskaņu. 16.decembrī mūsu skolas labākie skolēni bija uzaicināti uz Daugavpils pilsētas domes rīkoto koncertu Vienības nama koncertzālē, kurā skolēnus sveica Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja 1.vietnieks Jānis Dukšinskis.

  Arī mūsu skolā 17.decembrī notika labāko skolēnu sumināšanas pasākums, uz kuru bija uzaicināti skolēni un viņu vecāki. Skolas direktors, klašu audzinātāji un divi atraktīvi rūķīši apbalvoja katras klases labākos skolēnus. Īpašas balvas par labām un teicamām sekmēm ieguva labākais skolēns katrā no klašu grupām: sākumskolas posmā – Diāna Gabrena (4.b klase), pamatskolas posmā Anastasija Vorobjova (8.a klase) un vidusskolas posmā – Anna Taraskova (12.a klase). Apsveicam skolēnus un viņu pedagogus ar izcilo veikumu! Paldies visiem svētku koncerta dalībniekiem par sportiskām, teatralizētam dejām un jaukām dziesmām.

  Pēc šī pasākuma vidusskolēniem notika atraktīvs Jaungada pasākums ,,Nakts skolā", kuru rīkoja skolas pašpārvalde. Programmā bija konkursi, radošās darbnīcas, kā arī atrakcija ,,Jaunais gads Havaju salās".

  Gaišas domas, darbus un gaišus cilvēkus visapkārt svētku klusajā laikā! Lai Ziemassvētku miers ievada saticīgu un panākumiem bagātu Jauno gadu!

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • dudareva frLūcijas dienas (13.decembrī) svinēšana ir skaista tradīcija, kas nāk no Skandināvijas. Šī diena iezīmē Ziemassvētku sākumu un nozīmē gaismu un cerību. Lūcijas misija šajā laikā ir nest gaismu, labestību, kas tiek saistīta ar vārda ,,Lūcija" tulkojumu (no latīņu vārda ,,lux", ,,lucis" – gaisma). Latvijā Lūcijas dienu svin kopš 1991.gada.

  Šī gada 11.decembrī Bērnu un jauniešu centrā ,,Jaunība" notika pasākums, kas veltīts Lūcijas dienai, kuram 1.atlases kārtai bija pieteikusies 81 meitene no Daugavpils vispārizglītojošo skolu 6.klasēm. Pēc 1.kārtas (zīmējums ,,Mans Ziemassvētku sapnis") un 2.kārtas (sacerējums ,,Kas tu esi, Santa Lūcija?") uz Lūcijas titulu pretendēja 10 meitenes, kurām bija jāpiedalās radošajos konkursos – jāzina Ziemassvētku ēdienu nosaukumi un receptes, jāzina, kā dēvē Ziemassvētku vecīti dažādās valstīs, jāizveido aplikācija ,,Sniegavīrs", jāuzraksta radošs darbs par Ziemassvētku vecīti. 

  Konkursā uzvarēja un Lūcijas titulu ieguva Daugavpils Centra vidusskolas 6.a klases skolniece Evelīna Dudareva. Evelīna ir ļoti radoša un talantīga meitene, kurai patīk māksla un mūzika. Savus sapņus viņa prot ielik zīmējumos, kuri spēj uzrunāt. Šī konkursa 1.kārtai viņa bija izveidojusi aplikāciju, kurā meitene un kaķis pa logu vēro krītošas zvaigznes. Evelīna ir vairāku radošu konkursu dalībniece skolā un pilsētā, un arī šoreiz ieguldītais darbs ir vainagojies ar panākumiem. Mēs novēlam Evelīnai saglabāt sevī gaismu, sirds siltumu un dāvāt to saviem tuviniekiem un draugiem!

  Paldies skolotājai konsultantei – klases audzinātājai un krievu valodas skolotājai Darjai Savickai par ieguldīto darbu un vērtīgajiem padomiem konkursa gaitā!

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • 2015. gada 2. decembrī Vispasaules AIDS dienas ietvaros tika organizēts konkurss 9.klašu skolēniem „Kā tikt līdz nullei?", kurā veiksmīgi piedalījās 9. klašu komanda (A. Didenko, N. Borovska, S.Sokolovs, A. Akifjevs, G. Akifjevs, J,Baranovska). Skolēni ieguva 3. vietu, demonstrējot gan zināšanas, gan prasmes par šo aktuālo tēmu.

  Paldies bioloģijas skolotājai Gaļinai Uzlovai, kas sagatavoja skolēnu komandu konkursam!

  2015. gada 30. novembrī  notika Daugavpils pilsētas 38. bioloģijas olimpiāde.

  Apsveicam 10.a klases skolēnus Nikolaju Hasjuku ar 3. vietu un Alisu Volkovu ar atzinību! Skolēnus olimpiādei sagatavoja bioloģijas skolotāja Monika Skutele.

  Šogad pirmoreiz olimpiādē startēja arī 9. a klases skolniece Bogdanova Tatjana un 11.a klases skolēni Sergejs Lobanovs un Kristīne Grigorjeva (skolotājas G.Uzlova un T. Baranovska).

  Pateicamies visiem skolēniem un skolotājiem par drosmi un ieguldīto darbu bioloģijas jomā!

 • Šī gada 9.decembrī Daugavpils Centra vidusskolā notika atbalsta pieredzes apmaiņas seminārs pirmsskolas un sākumskolas latviešu valodas skolotājiem ,,Labā prakse latviešu valodas mācīšanā sākumskolā". Šī pasākuma moto – ,,Darīsim katrs, ko spējam, un mācīsimies no tā, ko darām!" Semināru apmeklēja pedagogi no daudzām pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēm, dažām vidusskolām, kā arī Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes metodiķi. Daugavpils Centra vidusskolas sākumskolas skolotājas Ingrīda Vilmane un Rita Gorbunova darba grupās demonstrēja, kā strādāt ar tekstu, dzejoļiem, dziesmām, attēliem un jauno leksiku latviešu valodas stundās 1.klasē. Semināra izvērtējuma daļā pedagogi izteica savu viedokli par gūto pieredzi, atzīstot, ka redzētās darba metodes, idejas, kā arī praktiskos materiālus – darba lapas un prezentācijas – labprāt izmantos savās stundās.

  Lai arī turpmāk mums izdodas veiksmīga sadarbība un iegūtā pieredze palīdz darbā!

  Informāciju apkopoja Dace Aizpuriete

 • Š.g. 9.decembrī Daugavpils Centra vidusskolas Inovatīvās pieredzes skolas skolotāji aicināja Daugavpils pilsētas skolu 3.– 4.klašu skolēnus piedalīties spēlē „Jaunais pētnieks". Organizējot šo spēli, tika izvirzīts mērķis veicot pētījumu mācīt skolēnus veidot modeli, fiksēt novērojumu rezultātus, pilnveidot pētnieciskās prasmes un iemaņas dabaszinībās un matemātikā.

  Spēles ietvaros skolēniem tika piedāvāts realizēt projektu „Zelta zivtiņa", atbildot uz jautājumu „Labāka māja zelta zivtiņai: Kāda tā ir?". Pētījums tika organizēts 3 fāzēs – matemātiskā, bioloģiskā un ķīmiskā fāze. Matemātikā skolēni aprēķināja akvārija garumu un platumu. Bioloģijā skolēni, modelējot akvāriju, iepazinās ar informāciju par akvārija organismiem, izvēlējās atbilstošus augus un zivis, kas var dzīvot kopā ar zelta zivtiņu vienā akvārijā. Nodarbība „Ķīmija" izrādījās vissarežģītākā. Skolēniem tika piedāvāts pētīt ūdens īpašības: temperatūru, cietību, skābumu un tīrību. Ar lielu interesi un aizrautību tomēr izdevās izsecināt, kāds ūdens ir piemērots zelta zivtiņas komfortablai dzīvei. Jāatzīmē, ka vairākiem jaunajiem pētniekiem izdevās iegūt pareizo rezultātu. Ar prieku skolēni veica dinamisko pauzi, dancojot un tēlojot zivtiņas kustības.

  Spēlē piedalījās 11 skolu komandas, kuras, piedāvājot vizītkarti, iepazīstināja klātesošus ar savu skolu un komandu, sasaistot to ar pētniecību un jaunu zināšanu apguvi. Speciālo balvu par vizītkarti ieguva Daugavpils Krievu vidusskolas–liceja komanda „Apelsīns".
  Visas komandas saņēma saldās balvas un pateicības, bet 4 komandām tika piešķirtas godalgotas vietas: 1.vietu ieguva Daugavpils 3.vidusskolas, Daugavpils Centra vidusskolas, Daugavpils 10.vidusskolas un Daugavpils 16.vidusskolas jauno pētnieku komandas.

  Daugavpils Centra vidusskolas Inovatīvās pieredzes skola pateicas visām skolām par piedalīšanos pasākumā, kā arī aicina turpināt pilnveidot pētnieciskās prasmes un iemaņas dabaszinību un matemātikas stundās.

  Daugavpils Centra vidusskolas

  Inovatīvās pieredzes skolas vārdā

  Jeļena Azareviča

 • 2.decembrī starptautiskā sinhronā turnīra ,,Pasaku lāde" ietvaros sacentās Daugavpils Centra vidusskolas 3.-6.klašu komandas. Vecākajā grupā vislabākās zināšanas par pasaku pasauli uzrādīja 6.a klases skolēni, bet jaunākajā grupā vislielākie pasaku lasītāji un multiplikācijas filmu skatītāji izrādījās 3.a klases skolēni, kuri savā grupā ieguva 1.vietu. Apsveicam uzvarētājus un visiem turnīra dalībniekiem novēlam izlasīt vēl daudz interesantu grāmatu, lai nākamajā gadā varētu pārspēt savus personīgos rekordus!

  Turnīra organizatore, krievu valodas un literatūras skolotāja Nataļja Kožanova

 •  

   

   

  dcv 2014 ny

 •  

   

  lka

 • Apsveicam 9. a un 10a klašu skolēnus un skolotājas G. Uzlovu, T. Baranovsku ar sasniegumiem 37. bioloģijas olimpiādes novada posmā!

   

  • Liliāna Ilgača - 3. vieta.
  • Anastasija Ivancova - atzinība.
  • Alisa Volkova - atzinība
 • masku gajiens 2014Aicinām Jūs kopā ar bērniem piedalīties skolu masku gājienā ,,Lec, kaziņ, lec, aitiņ!" š.g. 26.decembrī. Maskas (kazas, aitas, lāča, zaķa, vilka, rūķa u.c.) var būt izgatavotas no dažādiem materiāliem.

  Programma

  • 11.30 – pulcēšanās skolā
  • 12.00 – 13.00 – masku konkurss Vienības laukumā
  • 13.00 – masku gājiens no Vienības laukuma uz ledus halli

  Pēc gājiena apbalvošana un daiļslidotāju koncerts. Masku gājiena dalībniekiem – bezmaksas slidošanas prieki decembrī un janvārī Daugavpils ledus hallē.

  Skolas direktora vietn. audzināšanas jomā T.Zeiļa

  Tālrunis 29128943

 •  2014.gada 28.novembrī BJC «Jaunībā» notika spēle-konkurss «Ceļojums pa Latgali». Konkursa mērķis-attīstīt audzēkņos interesi par Latgali, veicināt tautas vēsturiskā un kultūras mantojuma apgūšanu un saglabāšanu. Konkursa dalībniekiem vajadzēja izstrādāt oriģinālu maršrutu(kājāmgājēju/autobusu) pa Latgali(Daugavpili, rajonu), kas ļautu klausītājiem paplašināt savas zināšanas par Latgales tautas tradīcijām, kultūras dzīvi, ģeogrāfiju un vēsturi.

  Konkursā jau tradicionāli piedalījās arī mūsu skolas skolēni. Šogad mēs izvēlējāmies neparastu ģeogrāfisku maršrutu, kuru patstāvīgi izgājām rudenī un guvām milzīgu gandarījumu. 4.a un 8.a klašu skolēni ar saviem skolotājiem devās uz Stropu mežu, kur aug skaistas orhidejas. Mēs pieradām, ka tik skaistus ziedus var nopirkt tikai veikalā. Neticami, bet orhidejas aug savvaļā, Stropu mežā. Mūsu skolas audzēkņi atklāja šo burvīgo maršrutu(«Ceļš pie orhidejām») un iepazīstināja ar savu atklājumu konkursa dalībniekus no citām pilsētas skolām. Konkursā maršruta projektu aizstāvēja 4.a klases skolnieces Elīna Mukāne, Jeļena Skrupska, 8.a klases skolnieces Renata Isajeva un Anastasija Kurčenko, kā arī 12.a klases skolniece Jeļizaveta Janena. BJC «Jaunība» žūrija augsti novērtēja maršruta idejas oriģinalitāti, aktualitāti, atzīmēja skolēnu augsto pilsonisko apziņu . Daudziem klausītājiem stāsts par Stropu orhidejām bija atklājums, tas, par ko līdz šīm brīdim viņi nekad nebija dzirdējuši un redzējuši. Skolēni godam izcīnīja 2. vietu.

  Liels paldies konkursa dalībniekiem. Liels paldies skolotājiem G.Uzlovai,S. Skrupskai un J. Bendorjusai, kuri palīdzēja skolēniem sagatavoties konkursam.

  Materiālu sagatavoja J.Bendorjusa.

 • 1.decembrī Viļakas novada domes Bērnu un jaunatnes sporta skola rīkoja Latgales reģiona skolēnu sporta spēļu sacensības volejbolā. Daugavpils Centra vidusskolas vidējās (B) grupas meiteņu komanda uzvarēja savā vecuma grupā un pārveda uz skolu uzvarētāju kausu, medaļas  un diplomu. Apsveicam volejbolistes un sporta skolotāju Sergeju Forsjuku!

  Komandas sastāvs:

  • Ieva Petrova – 9.b kl.
  • Nataļja Piļdika – 9.b kl.
  • Alina Larionova – 9.b kl.
  • Tatjana Bogdanova – 8.a kl.
  • Karina Filipenko – 7.b kl.
  • Amālija Petrova – 7.b kl.
  • Diana Mihailova – 7.a kl.
  • Anastasija Vorobjova – 7.a kl.
 •  Sākumskolā ir izveidojusies tradīcija, ka skolā tiek atzīmēti Rudens svētki. Oktobrī katra klase gatavo izstādi no pašu veidotām dārzeņu un augļu kompozīcijām.  Noslēgumā seko pasākums ar dažāda veida aktivitātēm.

  Šī gada 26. novembrī notika Rudens svētkiem veltīts pasākums pirmklasniekiem. Skolēni, tērpušies krāšņās maskās, pulcējās, lai teiktu atvadas rudenim un sāktu gaidīt ziemu. 1.a klases skolēni nāca kā vitamīniem bagāti dārzeņi, 1.b klases skolēni – kā sēņu zinātnieki, 1. c klases bērni reklamēja sārtus, sulīgus, apaļus ābolus. Pirmklasnieki bija sagatavojuši koncertu, kurā lasīja dzejoļus un latviešu tautasdziesmas par bagāto rudeni, dziedāja dziesmas, minēja mīklas, gāja rotaļās. Pasākums bija jautrs un interesants, uz to bija ieradušies daudzi skolēnu vecāki un vecvecāki, kā arī skolas pedagogi.

  Informāciju apkopoja 1.c  klases audzinātāja  T.Vanaģele

  Skolas direktora vietniece audzināšanas jomā T.Zeiļa izsaka pateicību 1.a, 1.b un 1.c klases audzinātajām par sadarbību ar vecākiem pasākuma organizēšanā un radošo, izdomas bagāto darbu!

 • Dāvāsim sirds siltumu slimiem bērniem! Sniegsim prieka mirkli mazai dvēselītei! Uzdāvināsim rotaļlietu, lai ārstēšanās dienas slimnīcā bērniem būtu gaišākas un priecīgākas!

  Akcija notiks skolā līdz 15.decembrim.

 • ny2014

 • 6. decembrī Daugavpils Kultūras un sporta pilī notika jau 15.pilsētas ,,Pop-clip" konkurss, kurā piedalījās Daugavpils skolu un profesionālo izglītības iestāžu pārstāvji.

  Šogad mūsu skolu plašā skaitā pārstāvēja 3.-12.klašu skolēni. Uzstāšanās uz Kultūras un sporta pils skatuves ir liels notikums katram dalībniekam, jo ar jauniešiem strādā profesionāļu komanda – gaismotāji, ,,Pop-clip" organizatori u.c. Šis konkurss ir ļoti iecienīts pilsētas jauniešu vidū, tāpēc zāle vienmēr ir piepildīta, bet skatītāji – īpaši atsaucīgi.

  Mūsu skolēnu veidoto klipu tēmas bija ļoti dažādas – gan jautras, gan brīnumainas, gan tādas, kas rosina uz filozofiskām pārdomām. Skolēni rādīja savas spējas dejotprasmē, aktiermeistarībā, kostīmu modelēšanā un scenogrāfijā, tāpēc ieguva atzinīgu novērtējumu dažādās nominācijās.

  Jaunāko klašu grupā 3.vietu ieguva mūsu skolēnu veidotais klips. Īpašs paldies 8.a klases skolniecei Diānai Dubovskai par klipa māksliniecisko noformējumu!

  Arī vecāko klašu grupā mūsu skolēni ieguva 3.vietu. Skolēni bija gandarīti par kopīgi paveikto darbu, kā arī priecājās par iespēju uzstāties uz lielās skatuves.

  Novēlam visu klašu audzēkņiem, vecākiem, pedagogiem un skolas absolventiem veiksmīgu radošo sadarbību arī turpmāk!

 • Mūsu skola lepojas ar „Ekselences balvas" 2013 laureāti ķīmijas skolotāju Marinu Ravinsku!

  Otrdien 3.decembrī, Āgenskalna Valsts ģimnāzijā, Rīgā notika „Ekselences balvas" fināls, kurā piedalījās 19 progresīvākie bioloģijas, fizikas, ķīmijas un matemātikas skolotāji, lai klātienē apliecinātu savu profesionālo meistarību.

  „Ekselences balva" notiek jau trešo gadu. Pasākums ieguvis popularitāti un prestižu skolotāju un skolu vadītāju vidū, kā arī augstāko valsts amatpersonu, tostarp, valsts prezidenta A.Bērziņa atbalstu.

  Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs, Valsts Izglītības satura centrs un LU Fonds sadarbībā ar uzņēmēju asociācijām un uzņēmējiem trešo gadu tika aicinājuši „Ekselences balvai" izvirzīt profesionālākos un inovatīvākos dabaszinātņu un matemātikas skolotājus. Skolotājus, kuri, izmantojot radošas mācību metodes un informācijas tehnoloģijas, aizrauj jauniešus ar eksaktajiem mācību priekšmetiem, māca viņiem būt uzņēmīgiem un radošiem.

  No 47 balvai izvirzītajiem skolotājiem finālā tikās 19 spēcīgākie pretendenti (2 no tiem no Daugavpils pilsētas – Daugavpils 3. vidusskolas fizikas skolotāja Larisa Koroševska un Daugavpils Centra vidusskolas ķīmijas skolotāja Marina Ravinska), lai dienas garumā praktiskā darbībā apliecinātu savu profesionalitāti. Konkursā katrs no dalībniekiem vadīja mācību stundas fragmentu Āgenskalna Valsts ģimnāzijas skolēniem, lai saistošā veidā iemācītu skolēniem, kas ir elektriskā strāva, spriegums un organiskas vielas, iemācītu salīdzināt rāpuļus, abiniekus un zivis pēc to galvenajām pazīmēm un pierakstīt skaitļu virknes locekļus ar simboliem.

  „Ekselences balvas" pasniegšanas ceremonija notika 3.decembrī plkst. 17.00. LU Mazajā aulā.
  Ekspertu komisijas izvēlētais skolotājs katrā no četriem mācību priekšmetiem saņēma balvu 1000 latu vērtībā.

  Apsveicam Daugavpils Centra vidusskolas ķīmijas skolotāju Marinu Ravinsku, kura bija starp četriem laureātiem un ieguva „Ekselences balvas" 2013 laureātu titulu.

  Novēlam skolotājai izcilību katrā darba dienā un katrā mācību stundā arī turpmāk!

 • 30.novembrī Daugavpils Centra vidusskolas 8.-9.klašu skolēnu projekta grupa kopā ar projekta koordinatori Jevgeniju Bendorjusu un mūzikas skolotāju Olgu Čapļu devās uz Daugavpils pensionāru sociālās apkalpošanas teritoriālo centru, lai iepriecinātu sirmgalvjus ar garīgās mūzikas un dzejas koncertu. Tika atskaņotas melodijas saksofonam un klavierēm, skanēja arī latviešu, latgaliešu un krievu tautas dziesmas, kurām seniori dziedāja līdzi un kas līdz asarām aizkustināja vecos ļaudis, jo viņi šo pasākumu bija ļoti gaidījuši. Pēc  koncerta skolēni pasniedza katram aprūpes centra iemītniekam pašu, skolasbiedru vai skolotāju sarūpētu dāvanu – ar sirsnību gatavotu ievārījuma burciņu, savukārt tiem, kas uz koncertu veselības stāvokļa dēļ ierasties nevarēja, viņi aiznesa jaunāko klašu skolēnu sarūpētu Ziemassvētku apsveikuma kartīti un dažādus saldumus.

  Uz šo labdarības akciju bija ieradušies viesi no Rīgas – Jaunatnes nevalstisko organizāciju apvienības ,,Imka Latvija" pārstāvji ar dažiem jauniešiem, jo šī labdarības akcija tika izplānota tieši Centra vidusskolas jauniešu projekta grupas un ,,Imka Latvija" pārstāvju tikšanās laikā pirms dažām nedēļām. Kā uzsvēra ,,Imka Latvija" prezidente Gunta Kelle, šādi pasākumi vairo un nostiprina kristīgās vērtības sabiedrībā, integrāciju starp dažādu vecumu un tautību cilvēkiem.

  Skolas projekta grupa un ,,Imka Latvija" pārstāvji izsaka pateicību par sociālās aprūpes centra administrācijas un iemītnieku izrādīto sirsnību un uzmanību, kā arī visiem skolas pedagogiem, klašu audzinātājiem un vecākiem, kas atbalstīja šo gaišo un sirsnīgo pasākumu, kuru droši varam nosaukt par ,,Labestības stundu" mūsu bērniem.

  Gaišu un mierīgu Ziemassvētku gaidīšanas laiku! Iedegsim sveces adventes vainagā par ticību, cerību un mīlestību!

  Informāciju sagatavoja skolotājas Dace Aizpuriete  un Jevgenija Bendorjusa

 • 1.-4.klašu grupā

  • 1.vieta – 4.b kl. klipam ,,PSY"
  • 2.vieta – 3.a ,4.a un 4.b kl. klipam ,,Citplanētieši"
  • 3.vieta – 4.a kl. klipam ,,Sapnis"

  5.-8.klašu grupā

  • 1. vieta – klašu apvienības klipam "Pirts"
  • 2.vieta – 8.b klases klipam "Manekenu skola"
  • 3.vieta – 6.a klases klipam "Alise Brīnumzemē"

  9.-12.klašu grupā

  • 1. vieta 12.b klases klipam "Some like it hot"

  Lai veicas pilsētas "Pop-clip" konkursā!

 • 2013.gadā 29.novembrī BJC «Jaunība» notika konkurss «Ceļojums pa Latgali». Pasākuma galvenais mērķis-paplašināt skolēnu zināšanas par Latgales tautas tradīcijām, kultūras dzīvi, ģeogrāfiju un vēsturi.

  Vidusskolas skolēniem piedāvāja izstrādāt oriģinālu maršrutu pa Latgali (Daugavpili, rajonu) , prezentēt to un aizstāvēt. Ar savu radošo maršruta ideju uzstājās arī mūsu skolas 10.a klases skolnieces- Viktorija Repša, Kristīne Jevsejeva un Vera Jegorova. Skolnieces izvēlējās ceļojuma maršrutu, veltītu gleznotājam Kārlim Mudelim, izcilam Daugavpils gleznotājam. Konkursa žūrija atzīmēja maršruta idejas oriģinalitāti un novitāti . Apsveicām 10. klases skolnieces ar izcīnīto 3. vietu! 

  Kulturoloģijas skolotāja J. Bendorjusa

 • Šī gada 6.decembrī valsts prezidents Andris Bērziņš savā rezidencē Melngalvju namā rīkoja pieņemšanu Latvijas ģimenēm, kuru vidū bija arī Hrapānu ģimene no Daugavpils novada. Tā ir skaista tradīcija, kurā tiek uzsvērta ģimenes un ģimenisko vērtību nozīme ikkatra cilvēka un valsts dzīvē. Mums liels prieks, ka šajā pasākumā piedalījās Daugavpils Centra vidusskolas 12.a klases skolniece Marija Hrapāne, kura savā ģimenē ir vecākā no piecām māsām. Lūk, ko par šo pieņemšanu stāsta pati Marija:

  ,, Uzaicinājums viesoties pie valsts prezidenta bija negaidīts un mūs patīkami pārsteidza. Māsas šo tikšanos ļoti gaidīja. Mēs tikām uzņemti ļoti sirsnīgi, prezidents un prezidenta kundze ar mums aprunājās un nofotografējās. Drīzumā mums tiks atsūtītas šīs fotogrāfijas ar  prezidenta parakstu. Par piemiņu katrai ģimenei tika pasniegta arī dāvana – skaists svečturis. Pēc fotografēšanās notika svētku koncerts, kā arī bija sarūpēts krāšņs svētku galds. Vēlāk visas ģimenes devās ārā, lai iedegtu Ziemassvētku egli iepretī prezidenta rezidencei. Tikšanās notika ļoti jaukā, patīkamā gaisotnē un mūsu ģimenei ilgi paliks atmiņā.

  Visiem gribu novēlēt gaišus, priecīgus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu!"

 • Ceturtdien, 13.decembrī, Daugavpils Centra vidusskolā notika klašu audzinātāju klubiņa ,,Audzini sevi!" tematiskā pieredzes apmaiņas tikšanās par bērnu drošības jautājumiem.

  Ievadstundā dabaszinību skolotājas M.Kozlovska un T.Baranovska iepazīstināja klātesošos Centra vidusskolas un citu Daugavpils skolu klašu audzinātājus ar pirotehnikas lietošanas noteikumiem, kā arī sniedza ziņas par pirotehnikas rašanās vēsturi.

  Pēc tam notika atklātās klases stundas. G.Uzlova, I.Karašova, D.Savicka vadīja stundu ,,Protu pateikt ,,Nē" 6.a un 8.a klasē, J.Bendorjusa 12.b klasē vadīja stundu ,,Psiholoģiskā drošība", bet pagarinātās grupas skolēni kopā ar audzinātāju I.Čemerkinu un vecākiem vai vecvecākiem varēja vērot atraktīvus klaunu priekšnesumus un radošas spēles par tēmu ,,Kas ir labi un kas ir slikti". Jāpiebilst, ka atraktīvie klauni ir mūsu skolas audzēkņu vecāki un labprāt iesaistās skolas pasākumos. Bērniem vajadzēja atbildēt uz dažādiem jautājumiem par drošību uz ielas, ūdens tuvumā, skolā un mājās. Pēc atklātajām klases stundām pedagogi savas atziņas un novēlējumus varēja uzrakstīt uz speciāli sagatavotiem eglīšu rotājumiem un izdaiļot ar tiem Ziemassvētku eglīti. Visi atzina, ka apmeklētās stundas bija lietderīgas un pamācošas un ka noteikti izmantos gūto pieredzi savā turpmākajā darbā.

  Dace Aizpuriete

 • Sadarbības un pieredzes apmaiņas seminārs Daugavpils Centra vidusskolā 14.pirmsskolas izglītības iestādes pedagogiem.

  Š. g. 6.decembrī Centra vidusskolā notika sadarbības un pieredzes apmaiņas seminārs Daugavpils 14.pirmsskolas izglītības iestādes pedagogiem. Pirmsskolas skolotājas vēroja dabaszinību un latviešu valodas stundas 1.a un 1.b. klasē.

  Semināra gaitā notika arī vēroto stundu analīze un diskusija. Tika apspriesti tādi jautājumi kā latviešu valodas īpatsvars dažādās nodarbībās bērnudārzā un mācību stundās 1.klasē, valodas prasmes un iemaņas, kuras jāapgūst bērniem pirmsskolas izglītības iestādē un 1.klasē.

  14.pirmsskolas izglītības iestādes skolotājas Nadežda Maskaļenko, Vineta Grigorjeva, Jeļena Petunova un metodiķe Janīna Smuļko atzinīgi novērtēja vērotās stundas un skolotāju profesionalitāti, arī pastāstīja, kā bērnudārzā tiek apgūta latviešu valoda, kurām valodas prasmēm tiek pievērsta lielāka uzmanība mācību procesā.

  Šādi sadarbības pasākumi ir lieliska iespēja ne tikai iepazīt kolēģu pieredzi, bet arī izprast pirmsskolas un sākumskolas izglītības savdabību. Tā ir iespēja saprast to, kā kvalitatīvāk organizēt darbu, lai pēctecība starp šiem izglītības posmiem būtu efektīva.

  Paldies skolotājām Teresai Kovalei un Ingrīdai Vilmanei par savas pieredzes popularizēšanu. Ceram uz turpmāko sadarbību ar 14.pirmsskolas izglītības iestādi!

 • 7.decembrī Daugavpils Kultūras un sporta pilī jau 14.reizi notika bērnu un jauniešu iecienītais skatuves mākslas konkurss ,,Pop-Clip". Šogad skatītāju vērtējumam tika piedāvāti 18 klipi, no kuriem 5 bija sagatavojuši mūsu skolas audzēkņi.

  Jaunāko klašu grupā ar aristokrātisku, izsmalcinātu priekšnesumu ,,Pelnrušķīte" konkursu atklāja mūsu skolas 2.-3. klašu komanda, savukārt 5.a klases veidotais klips ,,Madagaskara" aizrāva publiku un izraisīja neviltotas emocijas. Visus tā pa īstam pamodināja un uzmundrināja 7.b klase ar klipu ,,Celies!". Bet vislielākais prieks par komandas ,,8.a& Co" veidoto  klipu ,,Music in my heart" un iegūto 3.vietu. Apsveicam 8.a klasi un audzinātāju Ingrīdu Karašovu!

  Jaunāko klašu grupā uzvarēja 10.vidusskolas komanda ar klipu ,,Piemājas dārziņš".

  Vecāko klašu grupā mūsu skolu pārstāvēja komanda, kurai klipā ,,Dabas brīnums" izdevās uzburt varavīksni. Uzvaru šai grupā guva 10.vidusskolas sociāli aktuālais klips ,,Es aizbraukšu uz Londonu!". Tajā, pretēji nosaukumam, tika pausta ideja par palikšanu šeit.

  Mūsu skolas komandām jau vairākkārt ir izdevies izcīnīt augstas vietas un uzvaras šajā konkursā, tāpēc novēlam skolēniem arī turpmāk attīstīt savu talantu un pierādīt sevi uz lielas skatuves!

  Dace Aizpuriete

 • Šī gada 29. un 30. novembrī Daugavpils Centra vidusskolas kolektīvs svinēja skolas 50 gadu jubileju. 29.novembra vakarā visi skolas darbinieki pulcējās Daugavpils pilsētas domē, kurā notika skolas jubilejai veltīts pasākums un akordeonistu ansambļa koncerts. Klātesošos uzrunāja domes priekšsēdētāja Žanna Kulakova, domes priekšsēdētāja vietnieks Vitālijs Azarevičs, Vispārējās un profesionālās izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova un Daugavpils Centra vidusskolas direktore Nadežda Hetmane. Skolas pedagogiem un darbiniekiem tika pasniegti Daugavpils pilsētas domes, Vispārējās un profesionālās izglītības pārvaldes un Daugavpils centra vidusskolas goda raksti un pateicības. Par ilggadēju un panākumiem bagātu darbu Daugavpils pilsētas dome pasniedza īpašu goda zīmi –sudraba liliju – trim skolas pedagogiem: matemātikas skolotājai un metodiķei Svetlanai Radionovai, matemātikas skolotājai un Daugavpils Matemātikas MA vadītājai Jeļenai Azarevičai, sporta skolotājai Tamārai Tjagunovai.

  30.novembrī Daugavpils Centra vidusskolā notika jubilejas pasākums, uz kuru tika aicināti pedagogi, kuri strādājuši Daugavpils 4.vidusskolā un Daugavpils Centra ģimnāzijā, skolas absolventi, kā arī Daugavpils pilsētas domes, Vispārējās un profesionālās izglītības pārvaldes, Daugavpils izglītības iestāžu vadītāji, metodiķi, skolas vecāku komitejas pārstāvji un sadarbības partneri. Īpašu un aizkustinošu mirkļu bija daudz, sākot ar to, ka pasākumu atklāja tādi izcili skolas absolventi kā Eiropas čempione brīvajā cīņā un Londonas Olimpisko spēļu dalībniece Anastasija Grigorjeva un Daugavpils Universitātes Marketinga daļas direktors Jānis Kudiņš. Skolas pedagogus un viesus uzrunāja skolas direktore Nadežda Hetmane, uzsverot, ka skola, kas piedzīvojusi tik daudzas pārmaiņas un divas optimizācijas, tomēr ir spējusi saglabāt tradīcijas, kas iedibinātas jau tālajā 1962. gadā, proti, spēcīgu matemātikas novirzienu un izcilus panākumus sporta sacensībās visā skolas pastāvēšanas vēsturē. Skolas vārds 50 gadu gaitā vairākkārt izskanējis Latvijā un pasaulē, pateicoties izciliem matemātiķiem un sportistiem. Viņa pateicās visiem, kas devuši ieguldījumu skolas attīstībā, un izteica pārliecību, ka skolai ar cerību jāraugās nākotnē. Tikpat aizkustinoša izvērtās arī pirmās skolas direktores Ņinas Stupānes uzruna un atmiņas par skolas pirmsākumiem. Viņas sacītie vārdi sasaucās ar Daugavpils cietokšņa pārvaldnieka Jāņa Dukšinska teikto, ka skolas dibināšanas iemesli ir saistīti ar Daugavpils cietoksni, jo tur dzīvojošajiem bērniem bija nepieciešama jauna, liela un skaista skola. Savās atmiņās skolas pirmie absolventi to atceras kā ,,zinību un gaismas pili", kādas nav bijis nekur citur pilsētā, un ikviens bija lepns un bezgala laimīgs, ka var šeit mācīties.

  Skolas jubilejas sarīkojumu kuplināja skolas sadarbības partneri un pasniedza savas balvas skolas pedagogiem. ,,Swedbank" pārstāve apbalvoja matemātikas skolotāju, Matemātikas MK vadītāju Svetlanu Radionovu, bet firma ,,Pro Line D" balvas piešķīra latviešu valodas un literatūras skolotājām Dacei Aizpurietei un Inesei Lutokai. Mijoties atmiņām, pateicības vārdiem un dažādiem priekšnesumiem, svinīgais sarīkojums tuvojās izskaņai, pēc kura  visi klātesošie varēja aplūkot skolas jubilejai veltītu prezentāciju un vēl tuvāk iepazīties ar skolas vēsturi skolas muzeja telpās, kā arī pavadīt laiku saviesīgās sarunās pie viesību galda.

  Daugavpils Centra ģimnāzijas kolektīvs izsaka pateicību skolas administrācijai, Daugavpils pilsētas domei, Vispārējās un profesionālās izglītības pārvaldei, sadarbības partneriem par dāvātajiem krāšņajiem svētkiem, kā arī visiem viesiem, kas pagodināja ar savu klātbūtni šajā skolai tik nozīmīgajā dienā.

 •  

 • Ziemassvetku laiks...
  Kad vardi, ko velamies teikt,
  Tiek rakstiti sirdi,
  Kad atminam zud ikdienas
  rugtuma garsa.
  Kad atceramies butisko...
  Tas ir Ziemassvetku laiks.

  (V. Zemitis)

  14.decembri 11.a klase notika ipasa audzinasanas stunda-

 • Ta saucas skaists pilsetas pasakums, kurs notika 23. novembri . Pasakuma merkis bija iepazistinat skolenus ar profesionalas izglitibas iestadem Daugavpili, ka ari mudinat vidusskolenus aizdomaties par savas nakotnes profesiju.

  Pasakuma ietvaros skoleniem bija unikala iespeja apmeklet vairakas arodskolas, iepazities ar macibu programmu un studentiem. Arodskolas piedavaja viesiem interesantu interaktivu programmu ar parbaudijumiem. Par katru veiksmigu atbildi konkursa skoleni sanema punktus. Skoleniem vajadzeja iziet garu arodskolu marsrutu un savakt lielako punktu skaitu. Viegli nebija. Ara laiks bija auksts, lija lietus, tomer stipra griba un iekseja disciplina lava parvaret visas grutibas.

  Pasakuma noslegums notika Daugavpils Domes konferencu zale. DPCG komanda godiga cina ieguva 3.vietu. Gribetos pateikties pasakuma organizatoriem par interesantu darba formu, par iespeju jautri un aizraujosi macities, paplasinat savu redzesloku, izzinat dzimto pilsetu un iegut jaunus draugus.

  DPCG komandas parstavji no 11.a un 11.b klases.

  {gallery}arod{/gallery}

 • No 7. decembra lidz 12. decembrim musu gimnazija notika klases noformesanas un rotajumu konkurss

 • 2011.gada 1. decembri DPCG notika pilsetas seminars

 •  

 • Apsveicam 11.a klases komandu, kura ieguva 1.vietu pilsetas

 • 6.decembri gimnazija viesojas Jelgavas rajona izglitibas iestazu vaditaji. Tiksanas laika viesi iepazinas ar macibu procesa modernizacijas iespejam gimnazija, apskatija modernizetos dabaszinibu, matematikas, fizikas, kimijas kabinetus, ka ari apmekleja TIMD centru.