Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

ieguldijums logo

2017./2018.m.g. Daugavpils Centra vidusskola ar Eiropas Savienības Sociālā fonda un VISC atbalstu saskaņā ar Nacionālās attīstības plānu 2020 uzsāk īstenot projektu Nr.8.3.2.2/16/I/001 ,,Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”. Centra vidusskolas pedagogi projektā darbosies tādās jomās kā ,,Multidisciplinārā”, ,,Valoda”, ,,STEM un vide”, ,,Sports un veselīgs dzīvesveids”, ,,Radošās industrijas” un ,,Kultūrizglītība”.

Projekta realizācijas gaitā īpaša vērība tiks pievērsta skolēnu individuālajām spējām un vajadzībām, lai katrs izglītojamais justos kā pilnvērtīgs mācību procesa dalībnieks. Skolēni darbosies grupās, kur praktiskās nodarbībās, mācību vizītēs (ekskursijās) u.c. varēs eksperimentēt, izzināt pasauli pašam, nevis pieņemt gatavu modeli. Daži projekti būs balstīti jau uz iepriekš izstrādātiem zinātniskiem, zinātniski-pētnieciskiem vai radošiem darbiem un ļaus praktiski iepazīt tajos apskatītās tēmas.

 

23.martā projekta "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai" ietvaros Jauno patriotu klubiņa (vadītāja Inna Lobanova) dalībnieki no 8.a un 8.b klases devās mācību ekskursijā uz Latvijas Okupācijas muzeju. Šis muzejam ir 25.jubilejas gads. Latvijas Okupācijas muzejs ir viens no lielākajiem privātajiem muzejiem Latvijā. Skolēni gida pavadībā aplūkoja muzeja ekspozīcijas, kuras iepazīstināja ar Latvijas 50 gadu ilgo okupāciju vēsturi (1940-1991). Pēc tam notika tematiskā nodarbība ,,Latvijas iedzīvotāju lielākās masveidas deportācijas". Skolēni strādāja grupās, iepzinās ar represēto cilvēku atmiņām un aplūkoja priekšmetus, kuri raksturo izsūtīto skarbos sadzīves apstākļus. Tēma nebija izvēlēta nejauši, jo 25.martā ir Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena. Kā zināms, 1949.gadā no 25.marta līdz 28.martam uz Krasnojarskas, Amūras, Irkutskas, Omskas, Tomskas un Novosibirskas apgabalu tika deportēti 42 133 Latvijas iedzīvotāji.
Pēc nodarbības muzejā skolēni devās pie Brīvības pieminekļa, kur redzēja goda sardzes maiņu.

Informāciju sagatavoja Inna Lobanova

 

„Pasaku lādīte” ( skolotāja Ingrīda Vilmane) kopā ar skolas tautas deju kolektīvu (skolotāja Sintija Rabčevska) visu 1.semestri aktīvi sadarbojās projektā Nr.8.3.2.2/16/I/001 ,,Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”. Tika organizēti divi kopīgi pasākumi: “Mārtiņdienas jampadracis” un Ziemassvētki “Pasaku lādītē”.

 

 

 

6. novembrī no rīta plkst. 8:00 mūsu izglītojamie sāka bezmaksas slidot apmācības Daugavpils Ledus hallē projekta "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai", nr. 8.3.2.2./16/I/001 ietvaros.

 

 

 

Šī gada 8. decembrī mūsu skolas 1.b klases skolēni projekta „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros apmeklēja Latgales Zoo. Bērniem bija iespēja redzēt dažādus eksotiskos un vietējos dzīvniekus.

Ienākot Latgales Zoo mēs sajutāmies kā tropikos. Gaiss bija silts un mitrs. Visapkārt valdīja patīkama Ziemassvētku noskaņa. Baseinā mierīgi peldēja Japānas karpa Koi, Tīģeru astronotuss, sams Klariuss un Tīģersams. Viņiem blakus atradās Kaspijas un Eiropas purva bruņurupuči. Mazliet tālāk, stūrī sēdēja Eiropas trusis, bērniem ļoti gribējās viņu noglaudīt.

Skolēniem bija iespēja vērot dažādas čūskas - Parasto žņaudzējčūsku, Tīklaino pitonu, Briljanta pitonu, Kubas žņaudzējčūsku un Dzelteno anakondu.

Bērniem ļoti patika Jemenas hameleons un Zaļā iguāna. Viņi ilgi stāvēja pie viņu terārijiem un pētīja šos dzīvniekus.

Pats neparastākais iemītnieks bija Sarainais bruņnesis. Visi gāja klāt un skatījās uz šo neparasto dzīvnieku. Tieši par viņu bija uzdots visvairāk jautājumu mūsu ekskursijas vadītājam.

Mēs ļoti daudz interesanta uzzinājām par Āfrikas racējvardi, un tas mūs patiešām pārsteidza. Protams bez uzmanības nepalika arī Kaimānu bruņurupucis. Tik lielu bruņurupuci bērni vēl nebija redzējuši.

Visvairāk bērnus sajūsmināja Krabēdājs makaks, Parastais marmozets Surikāti. Bērni ar lielu interesi klausījās, ko par šiem dzīvniekiem stāstīja ekskursijas vadītājs.

Visu atlikušo dienas daļu skolēni dalījās iespaidos un pārrunāja redzēto. Viņi bija ļoti priecīgi par iespēju apmeklēt zoodārzu.

View the embedded image gallery online at:
https://www.dcv.lv/projekti#sigProIdb8cd90130c

 

Īstenojot ,,Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”, nr. 8.3..2.2./16/I/001 STEM un vides jomas projektu ,,Mēs un pasaule ap mums”, 1.a un 1.b skolēniem nesen bija iespēja apmeklēt zoodārzu ,,Belmonti”, kurš atrodas Daugavpils novada Demenes pagastā. Pa zoodārza 100ha plašo teritoriju bērni pārvietojās autobusā un varēja vērot Latvijas un citu zemju dzīvniekus un putnus – briežus, jakus, baltās govis, lamas, mežacūkas un fazānus. Īpašu prieku un interesi skolēnos izraisīja jaku un mežacūku barošana. Šis brauciens bija lieliska iespēja tuvāk iepazīt dabas un dzīvnieku pasauli.

Informāciju apkopoja D.Aizpuriete

View the embedded image gallery online at:
https://www.dcv.lv/projekti#sigProId550dd49d64