Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Maijā 8.b klases skolēniem bija iespēja iepazīt mazāk zināmas Latvijas vēstures lappuses un izbaudīt dabas ainavas Gaujas Nacionālā parka teritorijā.

Ar projekta ,,Latvijas skolas soma” atbalstu skolēni devās uz Cēsu novadu, lai apskatītu slepeno padomju laikā celto bunkuru. Tas atrodas  rehabilitācijas centra „Līgatne” teritorijā 9 metru dziļumā zem zemes un aizņem 2000 kvadrātmetrus lielu platību. Bunkurs tika būvēts kā labiekārtota patversme padomju varas elitei aukstā kara laikā. Slepenības zīmogu tam noņēma tikai 2003. gadā.

Atrašanās šādā vietā deva iespēju izjust 20. gadsimta 80.-90. gadu gaisotni. Skolēni aplūkoja dažādas telpas, drīkstēja paņemt rokās eksponātus un uzvilkt gāzmaskas. Visus pārsteidza, ka šādā patversmē varēja uzturēties 3 mēnešus bez saiknes ar apkārtējo  pasauli. Šis bunkurs bija tā laika spēcīgākā autonomā saimnieciskā struktūra ar visu nepieciešamo un vismodernāko aprīkojumu.

Pēc pazemes bunkura apskates skolēni devās pastaigā pa netālu esošo Mitoloģisko taku, kas  izmet loku gar Gauju. Visā takas garumā tās abās pusēs novietotas dažādas latviešu mitoloģisko dievību figūras no koka, tāpēc tai dots tāds nosaukums.

Cēsu novadā pavadītais laiks bija lietderīgi pavadīts. Slepenajā bunkurā tika iegūta jaunu pieredze un zināšanas par vēsturi, daudziem bija tāda sajūta, ka viņi ir ceļojuši „laika mašīnā”, bet pastaiga gar Gaujas krastu deva ieskatu senajā latviešu kultūrā un atklāja Latvijas dabas skaistumu.

Paldies ,,Latvijas skolas somai” par gūtajiem iespaidiem un zināšanām!

View the embedded image gallery online at:
https://www.dcv.lv/lss/2055-brauciens-uz-ligatni#sigProIda7328510f1