Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Šī gada februārī, realizējot projektu "Latvijas skolas soma", 4.-7. klašu skolēni apmeklēja Daugavpils teātri, lai noskatītos izrādi "Spreideits". Lai gan izrāde notika latgaliešu valodā, visi skolēni atzina, ka tā bijusi aizraujoša, pārsteigumiem pilna. Izrādes veidotāji bija pacentušies, lai mazajiem skatītājiem ne mirkli nezustu interese – bija gan muzikāli, gan vizuāli pārsteigumi! Skolēniem izrāde veicināja izpratni par māju svarīgumu, to neizdzēšamo lomu personības veidošanā. Latgaliešu valoda akcentēja piederības sajūtu dzimtajam novadam, līdzdalību un līdzatbildību tā izaugsmē. Paldies projektam "Latvijas skolas soma" un Daugavpils teātrim! 

7. s klases skolēnu atsauksmes par teātra izrādi „Spreideits”. Kopumā skolēniem izrāde ļoti patika. Visvairāk viņiem atmiņā palicis velns, kurš skatītājus uzrunāja ar savu neparasto  dziedātprasmi un dejošanu.

„Man ļoti patika teātra izrāde. Patika viss – gan izrādes dekorācijas, aktierspēle un pats izrādes sižets. Labprāt apmeklētu vēl kādu teātra izrādi mūsu teātrī.” (Taisija Vaņina)

„Patika, ka izrāde bija latgaliešu valodā  un to apmeklēja daudz bērnu, kuri arī saprata latgaliski. Manuprāt, aktieri ļoti labi spēlēja – bija ļoti interesanti sekot līdzi to darbībai uz skatuves.” (Raimonds Vuškāns)

Informāciju sagatavoja E.Limanoviča un L.Dzalbe