Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Latvijas galvaspilsēta Rīga izsenis izdaudzināta kā stalta, skaista, bagāta pilsēta, kuru zina tuvu un tālu. Daugavpils Centra vidusskolas 9.a un 10.a klases skolēnien šopavasar bija lieliska iespēja pabūt mūsu valsts galvaspilsētā, izbaudīt Vecrīgas īpašo atmosfēru un, pats galvenais, apmeklēt projekta ,,Latvijas skolas soma” piedāvātās kultūras un mākslas iestādes, lai pilnīgāk apgūtu mācību programmu, gūtu vairāk zināšanu par vēsturi, sociālajām zinībām un mākslu.

9.a klases programmā tika iekļauta Latvijas nacionālā muzeja piedāvātā nodarbība ,,Gatavošanās eksāmenam”. Katram skolēnam tika iedota darba lapa ar attēliem un jautājumiem par Latvijas vēstures posmiem, sākot ar akmens laikmetu un beidzot ar Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas laiku. Ar lielu interesi klausoties gida stāstījumu, skolēni aizpildīja darba lapas un aplūkoja muzeja eksponātus. 

Tālāk 9.a klases skolēni devās uz Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju, kur bija lietišķās mākslas izstādes, izvietotas trīs stāvos. Pirmajā stāvā varēja aplūkot izstādi, kurā mākslas darbi veidoti no stikla, tos papildināja melnbalta videoprojekcija ar zirga tēlu. Centrālā ideja šai izstādei – ko ar cilvēku var izdarīt vara un brutāls spēks. Tāpēc daudzi mākslas darbi bija tumšos toņos vai pat melni, kas asociējas ar ciešanām un netaisnību.

Augstāk bija aplūkojami mūsdienu un pirmskara Latvijas lietišķās mākslas darinājumi – gan modrni porcelāna trauki, gan citi keramikas izstrādājumi, arī vitrāžas un gobelēni. Lielā mērā šeit dominēja nacionālais motīvs ar Rīgas un Latvijas lauku kultūras tēliem. Starp izstāžu telpām bija novietoti galdi ar atraktīvām spēlēm, kur skolēni labprāt uzkavējās.

Visi skolēni uzskata, ka bija ļoti noderīgi pārbaudīt savas vēstures zināšanas, iepazīt mākslu, un ir ļoti pateicīgi abu muzeju gidēm par izsmeļošo stāstījumu.

10. klases programmā tika iekļauta Latvijas Nacionālā vēstures muzeja izstāde ,,Ražots Latvijā”. Vairāki skolēniem pēc lekcijas noklausīšanās atzina, ka bija ļoti pārsteigti, uzzinot, cik saudz interesantu lietu Latvijā ražoja senāk un ražo mūsdienās, kādas rūpnīcas ir bijušas, kādas attīstās šobrīd. Tālāk skolēni devās uz Mākslas muzeju ,,Rīgas birža”, kurā aplūkoja dažādus mākslas darbus. Īpašu iespaidu uz skolēniem atstāja ART DECO zāle ar savu interjeru un tur esošajiem mākslas priekšmetiem, modes un stila atribūtiem. Skolēni atzina, ka spilgti palika atmiņā gleznās atveidotie cilvēki, piemēram, vecmāmiņas portrets u.c.

Par piemiņu no brauciena skolēni nofotografējās pie Brīvības pieminekļa. Tieši fotografēšanās laikā notika goda sardzes maiņa, kuru daudzi skolēni redzēja pirmo reizi.

Paldies Skolas somai par iespēju iepazīt mūsu galvaspilsētu Rīgu un baudīt brīnišķīgu pavasara dienu!