Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Imants Kalniņš ir viens no izcilākajiem un populārākajiem latviešu komponistiem, kura unikalitāte slēpjas tajā, ka viņš vienlīdz labi spēj sacerēt gan akadēmisko, gan populāro mūziku. Imants Kalniņš karjeras laikā sacerējis vairākas simfonijas, operas, kora dziesmas, kā arī bijis mūzikas autors Latvijā populārām filmām un teātra izrādēm. Ar Imantu Kalniņu sadarbojas populārākie Latvijas mūziķi un grupas.

Realizējot ,,Latvijas skolas soma” piedāvājumu, Centra vidusskolas skolēniem bija iespēja noskatīties koncertlekciju digitālā formātā, kas veltīta vienam no izcilākajiem latviešu komponistiem Imantam Kalniņam. Viņa darbība aptver visplašāko muzikālo amplitūdu, un daudzi Imanta Kalniņa darbi ir kļuvuši par spilgtiem sava laika simboliem un ir aktuāli arī šodien. Piemēram, mūzika kinofilmai “Pūt, vējiņi!” atgādina par būtiskāko, par laimi, par mājām. Koncertlekcijas laikā tika stāstīts ne tikai par mākslinieka biogrāfiju, bet arī par viņa dziesmām. ,,Imanta Kalniņa mūziku patiesi nevar sajauktu ne ar viena cita komponista mūziku. Tā ir pilna ar atmiņām, emocijām, stāstiem," atzīst dziedātāja un koncertlekcijas vadītāja Ieva Sutugova.

,,Es esmu mūzika” – šie komponista Imanta Kalniņa vārdi ir patiesība, jo mūzika dzīvo komponistā, savukārt viņa radītā mūzika dzīvo mūsos. Imanta Kalniņa dziesma ,,Pilsētā, kurā piedzimst vējš …” skan mūsu galvā un sirdī pēc brauciena uz Liepāju iepriekšējā mācību gadā (vecāko klašu skolēni apmeklēja Liepāju projekta ,,Latvijas skolas soma ’’ ietvaros 2019.gada rudenī).

Lūk, ko par Imantam Kalniņam veltīto filmu saka 11.a klases skolēni.

 

Sulamīte: ,,Imants Kalniņš ir latviešu komponists, kā arī politiķis, kam šobrīd ir jau 80 gadu. Noskatoties koncertlekciju, es uzzināju daudz jauna. Ļoti interesants un pārsteidzošs man likās tas, ka viņa daiļradē ir gan akadēmiskā mūzika, gan rokmūzika, un katrā mūzikas žanrā viņam ir lieli panākumi. Viņa darbi ir izcili, bet cenzūras dēļ daži bija arī aizliegti, neskatoties uz to, Imants Kalniņš nepadevās un turpināja muzicēt.

Šī koncertlekcija man ļoti patika un iedvesmoja, varēja nostiprināt savas zināšanas, kā arī gūt jaunas. Ir liels prieks, ka mēs vismaz attālināti varam apmeklēt šāda veida koncertus, kas ir īpaši vērtīgi šajā laikā.”

Deniss: ,,Man ļoti patika koncerts! Žēl, ka nācās to skatīties attālināti, gribētu to klausīties tiešraidē.”

Valerija: ,,Brīnišķīgi, ļoti interesanti! Patiešām labs noslēgums šim mācību gadam! Un deva labu noskaņojumu visai dienai.”

Nataļja: ,,Šodien, pateicoties ,,Skolas somai’’, mēs uzzinājām vairāk par Imanta Kalniņa daiļradi un noklausījāmies brīnišķīgu koncertu. Man patīk, ka mēs varam to darīt, sēžot mājās, omulīgā gaisotnē. Paldies!”

Anna: ,,Es priecājos, ka man bija iespēja noskatīties Imanta Kalniņa koncertu. Klausījos brīnišķīgu priekšnesumu un mūzikas instrumentus. Es uzzināju vairāk par mūsu komponistu darbu un dzīvi. Es pavadīju laiku lietderīgi.”

Evelīna: ,,Šajā pasākumā es uzzināju vairāk par Imanta Kalniņa biogrāfiju, tuvāk iepazinos ar mūziku un komponista radošo darbību.”

Veronika: ,,Mūzika ir tas, kas vienmēr rada noskaņojumu un padara mūsu dzīvi gaišāku. Paldies ,,Skolas somai’’ par iespēju tuvāk iepazīt tik talantīga komponista dzīvi un daiļradi!”

Vadims: ,,Man ļoti patika šis koncerts, jo uzlaboja garastāvokli.”

Krosofico: ,,Šorīt noskatījos virtuālo koncertu par Imantu Kalniņa, kas veltīts viņa 80. gadadienai. Bija ļoti interesanti uzzināt tik daudz jauna par latviešu komponistu un paklausīties viņa dziesmas.”

Bogdans: ,,Man patika koncertlekcija, jo bija daudz interesantas informācijas un dziesmu. Es rekomendētu šo koncertu!”

Karolīna: ,,Koncertlekcija par Imantu Kalniņu bija interesanta. Dziesmas un noderīga informācija bija labi saprotama. Man patika, kā informācija tika pasniegta.”

 

Dimitrijs: ,,Piedāvātais koncerts, man šķiet, ir interesants gan gados jauniem, gan pieaugušiem klausītajiem. I.Kalniņa dziesmas labi skanēja kopā ar muzikantu spēli. Man vienmēr patīk klausīties un baudīt tādas melodijas un dziedāšanu.

Arina: ,,Man ļoti patika koncerts par godu Imantam Kalniņam. Man patika viņa interesantais dzīves stāsts un viņa dziesmu brīnišķīgais izpildījums.

Laura: ,,Interesants koncerts. Dziedāšana ir ļoti relaksējoša un enerģiska. Meitenei ir ļoti patīkama balss. Paldies par iespēju uzzināt kaut ko jaunu!

Maksims: ,,Man tas ļoti patika! Pēc noskatīšanās mans garastāvoklis vēl vairāk uzlabojās.

Edgars: ,,Man ļoti patika koncertlekcija. Bija patīkami klausīties šo mūziķu dziesmas, un meitene dziedāja ļoti skaisti. Bija interesanti klausīties par latviešu komponistu Imantu Kalniņu, kā arī uzzināt par viņu daudz jauna.

Glafira: ,,Pateicoties šim koncertam, uzzināju vairāk par Imantu Kalniņu. Paldies ,,Skolas somai’’ par iespēju paskatīties koncertu! Tas palīdzēja patiešām sajust iedvesmojošu vasaras atmosfēru.

Informāciju sagatavoja Svetlana Radionova