Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

2015.gada 3. novembrī Daugavpils cietoksnī notika patriotiskā spēle «Jaunie Rīgas sargi: atceries Lāčplēšus!» Mūsu skolas audzēkņi jau  tradicionāli aktīvi iesaistās šajā pasākumā. Šogad skolu pārstāvēja jau pieredzējusī 12.a klases komanda «Garā stiprie» , kā arī  komanda, kuru organizēja divas mūsu skolas meitenes – Simona Cipina (10.a) un Aļona Didenko (9.a). Svinīgā pasākuma atklāšana, komandu karogi, mūzika-viss radīja īpašu pirmssvētku noskaņojumu. Komandas spēles laikā pierādīja savu izturību, zināšanas un saliedētību. Jauniešu motivācija piedalīties pasākumā liecina par patriotismu un interesi par Latvijas vēsturi un Brīvības cīņu notikumiem, par piederības sajūtu valstij, valsts vēsturei. Spēle- lieliska iespēja iepazīties ar citiem jauniešiem, sadraudzēties, lai komunicētu arī turpmāk. Spēli jauniešiem  organizē biedrība MEDIA GIDS sadarbībā ar LR Aizsardzības ministrijas Rekrutēšanas un jaunsardzes centru, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Latvijas Kara muzeju. Uz pusfinālu tika  aicinātas 20 labākās komandas. Spēles laikā komandu dalībniekiem tika piedāvātas  6 darbnīcas. Kopā ar speciālistiem skolnieki  apguva dažādas zināšanas un prasmes:

Kā tika izcīnīta Latvijas brīvība;Kā sniegt pirmo medicīnisko palīdzību āra dzīves apstākļos;Kā orientēties pēc dažādām kartēm un kompasa;Komandu došana cīņubiedriem un komandu izpilde;Kā maskēties un pārvietoties slepus;Kas jāievēro, komplektējot ekipējumu.

Tālāk komandas pēc noteikta maršruta pārvarēja distanci , demonstrēja apmācības laikā gūtās zināšanas un prasmes. No skolniekiem bija vajadzīga laba sportiskā sagatavotība, vienotība un disciplīna. Mūsu skolas audzēkņi veiksmīgi tika galā ar nopietniem pārbaudījumiem. Un kaut finālā mūsu komanda netika, visi dalībnieki saņēma pateicības diplomus par pašaizliedzīgu misijas izpildi piedzīvojumu spēlē «Jaunie Rīgas sargi: atceries Lāčplēšus!»

Paldies mūsu skolas 12. a klases skolēniem Rihardam Ušalam, Andrejam Jedigarevam, Artūram Dvoreckim, Viktorijai-Angelinai Repšai, Olgai timofejevai, Kristīnai Jevsejevai.

Paldies drošsirdīgajām un aktīvajām  meitenēm Simonai Cipinai un Aļonai Didenko, kuras izveidoja komandu kopā ar saviem draugiem.

Informāciju sagatavoja 12.a klases audzinātāja J. Bendorjusa.

View the embedded image gallery online at:
https://www.dcv.lv/ldn/8-news/648-051115#sigProIdfba875269a