Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Ēnu diena 2022

Pēc divu gadu pārtraukuma  6. aprīlī atkal notika Junior Achievement Latvia rīkotā karjeras izglītības programma skolēniem “Ēnu diena”.

Ēnu dienas mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu skolēnam izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Daudzi skolēni ēnošanai pieteicās portālā www.enudiena.lv, kur, lai tiktu saņemts apstiprinājums konkrētai vakancei, nācās rakstīt pieteikuma vēstuli un izturēt konkurenci. Daļa ēnotāju savus ēnojamos sameklēja un uzrunāja paši. Šogad aktīvi bija mūsu mazie skolēni, kuri labprāt ēnoja savus vecākus un pēc tam prezentēja savai klasei viņu darbu.

Mūsu skolēni šogad devās ēnot mediķus, pārdevējus, uzņēmējus, karavīrus, policistus, ugunsdzēsēju-glābēju, pat Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāju.

View the embedded image gallery online at:
https://www.dcv.lv/karjeras/kp#sigProIdab226c811e

Karjeras nedēļa

Jau devīto gadu no 11. līdz 15. oktobrim visā Latvijā notika Karjeras nedēļa, kuru sadarbībā ar partneriem reģionos organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA).

Šogad Karjeras nedēļa ar saukli ,,IKT tavai karjerai” tika veltīta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares iepazīšanai, apzinoties to aktualitāti un pielietojumu sadzīvē, izzinot plašo IKT profesiju spektru, atklājot tām nepieciešamās prasmes un uzklausot iedvesmojošu nozares pārstāvju stāstus.

Ievērojot epidemioloģisko situāciju valstī, lielākā daļa pasākumu mūsu skolā notika tiešsaistē vai vienas klases ietvaros, ņemot vērā epidemiologu rekomendācijas.

Karjeras nedēļa – Daugavpils Centra vidusskolas ikgadēja tradīcija

Karjeras nedēļas ietvaros 5.-8. klasēs notika dažādas bibliotekāras stundas: ,,IKT bibliotēkā: pieslēdzies, mācies, izklaidējies!’’, ,,Kas lācītim vēderā jeb ko sevī slēpj bibliotekāra profesija?”, ,,Profesiju pasaule’’ tiešsaistē. Skolēni uzzināja, kas ir mūsdienīgs bibliotekārs un ar ko viņš nodarbojas, kāda ir informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozīme bibliotekāra profesijā. Pasākuma dalībnieki iepazinās ar grāmatām, kas sniedz ieskatu plašajā profesiju pasaulē un atklāj dažu profesiju noslēpumus.

Šogad Karjeras nedēļas pasākumos, piedāvājot interesantu aktivitāti – orientēšanās spēli ,,Ar jaunākām tehnoloģijām izzini Daugavpili”, iesaistījies arī Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras Daugavpils Tūrisma informācijas centrs.  Orientēšanās spēles laikā 6.b klases skolēni bija aicināti uzzināt par vēsturi, sakrālo mantojumu un kultūrvēsturiskiem objektiem Daugavpilī, kā arī noskaidrot, kā digitālie rīki jeb QR kodi tiek izmantoti tūrisma nozarē. 

11.a un 12.a klasē notika nodarbība ,,Komunikācijas līdzekļi militārajā vidē”, tās laikā skolēni uzzināja, kā var kļūt par Nacionālo bruņoto spēku dalībnieku, par mācību iespējām Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijā, par priekšrocībām zemessardzes dienestā. Bija interesanta informācija par simbolu, žestu, dienesta pakāpju nozīmei militārajā vidē, par savstarpējās komunikācijas līdzekļiem, kuri tiek izmantoti saziņai un informācijas apmaiņai militārajā jomā.

NVA Daugavpils filiāles karjeras konsultante iepazīstināja 9.b klases skolēnus ar darba tirgus tendencēm, stāstīja par profesijām un to aktualitāti darba tirgū šodien un nākotnē.

9.a klasei notika tiešsaistes tikšanās-vieslekcija ,,IT nav tikai programmēšana’’ ar uzņēmuma ,,TestDevLab” pārstāvjiem. Skolēni uzzināja par nepieciešamajām prasmēm IT darba uzsākšanai un karjeras izaugsmes iespējām IT uzņēmumā ,,TestDevLab”, kas nodarbojas ar programmatūras testēšanas pakalpojumu sniegšanu un testēšanas produktu izstrādi.

10.a klases skolēni piedalījās tiešsaistes diskusijā jauniešiem ,,Iedvesmas stāstikā es nokļuvu IKT nozarē?”, kurā nozares profesionāļi dalījās pieredzē par savu karjeras ceļu un nodarbošanās specifiku, par pieņemtajiem stereotipiem IKT nozarē.

Sadarbībā ar vizuālās mākslas skolotāju Agnesi Orbidāni izveidojām zīmējumu izstādi ,,Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju daudzveidība šodienas profesijās un nākotnē’’, kurā piedalījās gan paši mazākie pirmklasnieki, gan 7. klašu skolēni.

Paldies VISIEM par paveikto Karjeras nedēļā!

Informāciju sagatavoja

karjeras konsultante Olga Jermolajeva

View the embedded image gallery online at:
https://www.dcv.lv/karjeras/kp#sigProIdc6f8ad5a75

Karjeras nedēļa 2021.gads

Šogad karjeras nedēļa norisināsies no 11. – 15. oktobrim.

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kas aktualizē savlaicīgas un apzinātas tālākās izglītības un karjeras izvēles nozīmi veiksmīgas personiskās dzīves veidošanā.

Tās laikā jauniešiem ir iespēja:

– iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos,

– tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem,

– apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas.

Oficiālā karjeras nedēļas Facebook grupa

 

Kāpēc IKT?

 

Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju joma:

– ietver plašu profesiju spektru
– jomas speciālisti ir būtiska sastāvdaļa jebkurā mūsdienīgā uzņēmumā.

Pieprasījums pēc IKT jomas speciālistiem strauji pieaug:
– labs atalgojums
– interesants darbs
– iespēja strādāt attālināti,
– plānot elastīgi savu darba laiku,
panākot veselīgu līdzsvaru dzīvē.


IKT profesionāļu pārziņā ir:

– inovācijas un jaunu produktu izstrāde
– datu aizsardzība un drošība
– sistēmu izveide un uzturēšana
– digitālais dizains
– datorgrafika
– mājas lapu izstrāde un administrēšana
– lietu internets
– daudzi citi virzieni
IKT joma ir augoša gan nodarbinātības, gan uzņēmējdarbības kontekstā.