Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

Šī gada 27. maijā 5.a, 5.b un 5.c klases skolēni bija mācību ekskursijā Cēsu pilī un zoodārzā. Brauciena mērķis: iepazīt valstij nozīmīgu vietu vēsturi, apskatīt arhitektūras pieminekli un radīt saikni ar dabu.

Cēsu pili skolēni apskatīja gida pavadībā un uzzināja, ka 800 gadu pastāvēšanas laikā Cēsu viduslaiku pils nozīme mainījusies tikpat būtiski, cik tās ārējais veidols. Ap 1214. gadu celtā pils sākotnēji kalpoja par Zobenbrāļu ordeņa bruņinieku dzīvesvietu, bet sava nākamā saimnieka – Vācu ordeņa – valdīšanas laikā iemantoja Livonijas varenākā cietokšņa slavu. Pilī rezidēja Vācu ordeņa Livonijas zemes mestri; šeit uz ikgadējām sanāksmēm pulcējās ordeņa augstākie pavēlnieki. Cēsīs atradās ordeņa arhīvs un bibliotēka, kanceleja ar skriptoriju, kā arī mestra monētu kaltuve.

Videofilmā par Cēsu pili skolēni uzzināja, kādus postījumus pils piedzīvoja 1577. gadā cara Ivana Bargā armijas uzbrukuma laikā. Arī vairākas citas epizodes pils vēsturē ir traģiskas, jo tur tikuši ieslodzīti cilvēki.

Šodien Cēsu pils ir viens no nozīmīgākajiem apskates objektiem Latvijā, ar savu neatkārtojamo pievilcību spējot piesaistīt ceļotājus gan no Latvijas, gan citām valstīm.

Pēc Cēsu pils apskates visi devās uz zoodārzu, kurā dzīvniekus varēja ne tikai apskatīt, bet arī paglaudīt, pabarot, dažus pat paņemt rokās. Skolēni redzēja lamas, alpakas, kamieļus un dzīvespriecīgos lemurus. Kontakts ar dzīvniekiem sagādāja neviltotas emocijas un lielu prieku. Turpat zoodārza teritorijā bija iespēji lēkāt uz batutiem, sportot un jautri pavadīt laiku.