Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 003.jpg

2022. gada 8. septembrī brīvā dabā Rēzeknes novada ,,Sarkaņkalnā” – milzīgā kalnā un tā pakājē – notika Latgales reģiona skolēniem veltīts izglītojošs pasākums ,,Zaļā klase”, ko rīkoja akciju sabiedrība ,,Latvijas Finieris”.

Arī mūsu skolas sporta un dabaszinību skolotāji, sadarbojoties ar 6.b klasi, piedalījās šajā pasākumā un ieguva daudz jaunu ideju, prasmju, zināšanu par  Latvijas meža nozari – par mežiem un to apsaimniekošanu, par koksni, tās apstrādi un tālāku izmantošanu, kā arī mācību un karjeras iespējām. ,,Zaļajā klasē” piedalījās un to atbalstīja ļoti daudzas Latvijas iestādes ar saviem speciālistiem.

"Latvijas valsts meži” bija atveduši dažādu koku stādus konteineros, koku sēklas un organizēja mācību stundas. LLU Meža fakultāte, Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts, LLU kokapstrāde, Latvijas Valsts mežzinātnes institūts "Silava" u.c.  – katrs ar savu izdomu un prasmi piesaistīja skolēnu uzmanību un deva iespēju  praktiski mēģināt, piemēram, zāģēt malku, atpazīt Latvijas meža zīdītāju izbāzeņus vai noteikt plēsēja galvaskausu, vai uzzināt par čiekuru izcelsmi, koku sugām. Priecēja galda spēles no koka, kuras vajadzēja bīdīt, likt, pārvietot, lai sasniegtu rezultātu, vai uztaisīt koka būrīti, izzāģēt detaļu.

Skolēni labprāt nobildējās kopā ar  Cūkmenu, kurš, pēc leģendas, reiz bija cilvēks, taču kādā dienā izmeta atkritumus mežā un pārtapa par cūku. Tad saprata, ka mēslot ir kaitīgi ne tikai pašam, bet arī mežam un dzīvniekiem, un kļuva par tīru mežu aizstāvi,  dodot svinīgo detektīvu zvērestu, lai paši nepārvērstos par cūkām un neļautu mēslot mežā arī citiem!

Šajā jaukajā dabas stūrītī neiztika bez dažādu transportu līdzekļu, piemēram, ugunsdzēsēju mašīnas un tās piederumu apskates un darbošanās ar šļūteni. Varēja iekāpt triju veidu mežizstrādes tehnikā un to apskatīt.

Ar prieku tika braukts vieninieku un  divvietīgās kamaniņās, iejūtoties šajā sporta veidā un apskatot pēdējo Latvijā iegūto bronzas medaļu kamaniņu sportā.

,,Zaļā klase” bija parūpējusies par  iespēju uz vietas pusdienot – tika iekurināti divi lieli ugunskuri, lai varētu cept līdzpaņemtās desiņas un siltas apēst lielajā teltī vai ārā pie ugunskura.

Laiks visus priecēja un deva iespēju pasākuma beigās vairākas reizes noskriet un uzskriet milzīgā kalnā. Garīgi un fiziski atpūtušies un bagātinājušies ar jaunām zināšanām, atgriezāmies mājās.

Paldies ,,Zaļās klases” organizatoriem par saturīgajām un interesantajām mācību stundām un jauku laika pavadīšanu brīvā dabā!

Informāciju sagatavoja Monika Skutele un Maksims Sergejevs