Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel. (+371) 65429872, m.t. 26011776, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 01.jpg
  • 03.jpg
  • 04.jpg

Mazs vai liels – visi gaidīja to svētku brīnumu, kas uzplauka ziemas saulgriežu laikā. Patiesi, šim laikam piemīt  kaut kas maģisks, kas liek gandrīz katram priecāties.

Šī mācību gada  9. decembrī Adventes  laika  lasījumi tika veltīti latviešu dzejnieces Kornēlijas Apškrūmas atmiņai un animatora Volta Disneja 120 gadu jubilejai. Stundu sākumā skolas logopēde iepazīstināja 2.b un 4.a klases skolēnus ar gaišiem īsiem pantiem par Ziemassvētkiem. Bērni uzzināja, ka vārds “Advente” cēlies no latīņu valodas vārda “adventus”, kas tulkojumā nozīmē  “atnākšana”.

Aizraujoši bija uzzināt, kāpēc Adventes vainags veidots no mūžzaļo augu zariem, kas simbolizē mūžīgo dzīvi un kāpēc vainaga forma ir aplis bez sākuma un beigām – tas simbolizē bezgalību.

Kopā atminējām, ko simbolizē katra Adventes svecīte un domājām par gadā  izdarīto, ka arī plānojām labus darbus uz nākotni. Visi piekrita, kad tu esi maziņš, tev acis mirdz, dāvanu saņemot, bet gadiem ejot, acis sāk mirdzēt, dāvanu dāvinot.

Skolēniem patika lieliskā dāvana no Latgales centrālās bibliotēkas filiāles Ceriņu bibliotēkas –Alana Aleksandra Milna Ziemassvētku pasaka par Vinnija Pūku un viņa draugiem, ar kuru bērni iepazinās Zoom platformā. Īpaši atmiņā palika Sivēna un Pūka saruna:

Sivēns: - Kā pareizi raksta vārdu mīlestība?

Pūks:    - To neraksta, to jūt…

Sivēns: - Kas ir vislabākais Ziemassvētkos – cepumi, dāvanas, eglīte, rotas ?

Pūks: - Nē, vislabakais tas, ka mēs svinam tos kopā!

No sirds paldies par radošu sadarbību, vārdu krājuma un redzesloka bagātināšanu  2.b un 4.a klases skolēniem .  Pateicība  par viņu klases audzinātāju Jekaterīnas Šnaideres un Natālijas Hozjainovas  ieguldīto darbu, mudinot bērnus piedalīties Adventes laika lasījumos. Ceru, ka Adventes laika lasījumi kļuva par labu tradīciju mūsu skolā, kas dod mums visiem  prieku un mieru pirmssvētku gaišajā laikā. Miers ir stāvoklis, kurā iekšēji katrs varam vēlēties nokļūt. Lai ko mēs darītu, lai ko vēlētos sasniegt, piedzīvot, sajust, miers mums dod pamatu un mērķi dzīvei. Miers izpaužas sevis pieņemšanā, situācijas pieņemšanā. Miers, kas izstaro mīlestību pret sevi un pasauli.

Sagatavoja skolotāja logopēde Olga Viktorovska.