Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel./fax (+371) 65429872, www.dcv.lv, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg

Iniciatīvas ,,Latvijas skolas soma’’ ietvaros 5.martā Daugavpils Centra vidusskolas skolēniem tika piedāvāta iespēja paplašināt savu redzesloku, papildināt zināšanas mūzikā un mākslā, izjust mākslas pasauli, apmeklējot Latvijas Nacionālo Operu un Baletu. Skolēni iepazinās ar operas namu un noskatījās baleta izrādi „Romeo un Džuljeta”. Piedāvājam iepazīties ar Maksima Stepanova iespaidiem.

Šajā mācību gadā man ir ļoti paveicies, jo es uzzināju, kas ir balets un kā iekšpusē izskatās tā lielā, skaistā ēka ar kolonnām, kuru es redzēju pa televizoru un mammas skolas laika bildēs. Es kopā ar skolas biedriem apmeklēju Latvijas Nacionālo Operu un Baletu, kur bija iespēja piedalīties izzinošā programmā pa iespaidīgo Nacionālās Operas ēku, tās zālēm. Es biju ļoti izbrīnīts, ka operas zāles noformējumā ir izmantoti īsta zelta elementi.

Vēl es noskatījos baletu “Romeo un Džuljeta”. Tas bija kaut kas īpašs un iespaidīgs. Visvairāk man patika dueļa epizode. Mani iespaidoja ļoti profesionāli skatuves mākslinieki – viņi dzīvoja uz skatuves, it kā tas viss notiktu realitātē, viņu skaistie tērpi, brīnišķīgais muzikālais pavadījums, it īpaši melodiskā vijoles spēle, dažādi gaismas elementi un skatuves noformējums.

Līdz šim es nekad nebiju redzējis baletu pa īstam, bet tikai pa televizoru – to grūti pat salīdzināt. Es biju ļoti pārsteigts un iedvesmots. Es viennozīmīgi braukšu uz Latvijas Nacionālo Operu un Baletu vēl un noteikti ieteikšu to saviem draugiem.