Daugavpils, Kandavas iela 17,
tel./fax (+371) 65429872, www.dcv.lv, info@dcv.lv

Darba plāns
Ēdienkarte
Veidlapu paraugi

  • 001.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg

Skolas soma LV100 krasains

Interaktīvā nodarbība "Turaidas viduslaiku pils – Siguldas pilsēta – Gūtmaņa ala" projekta "Skolas soma" ietvaros.

Šī gada 16. oktobrī 9. b klases skolēniem tika piedāvātas nodarbības projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros pa maršrutu “Turaidas viduslaiku pils – Siguldas pilsēta – Gūtmaņa ala”. Apmeklējot Turaidas viduslaiku pili, izdevās izpētīt tā ekspozīcijas, kas stāsta par notikumiem 1000 gadu garumā un ieraudzīt patstāvīgi apskates objektus: Viduslaiku pili un baznīcu, seno muižas centru un Dainu kalnu. Šīs zināšanas noderēs Latvijas vēstures stundās, jo tās tika aktualizētas ekskursijas laikā.
 Turaidas pilī audzēkņi piedalījās orientēšanās spēlē „Tūkstošgades stāsts”, kas veidota kā aktīvs un aizraujošs muzejrezervāta apmeklējums. Spēles uzdevums ir atrast kartē norādītus Turaidas muzejrezervātā objektus un atsevišķus priekšmetus. Spēle ir veids kā vienlaikus iepazīt Latvijas vēsturi un atraktīvi pavadīt laiku muzejā!
 Apskates ekskursijas laikā tika aktualizēts priekštats par Siguldas pilsētas vēsturi un kultūrvēsturiskajām vērtībām.
Pēdējā nodarbībā skolēni uzzināja par Baltijas lielāko alu - grotu. Gūtmaņala pazīstama kā sena kulta vieta. Uz alas saglabājušies uzraksti no 17.gs. Aptaujājot gidu un risinot darba lapas uzdevumus, skolēni uzzināja, ka ala sākusi veidoties pēcledus laikmetā pirms apmēram 10 000 gadu trešajā Gaujas virspalu terasē sufozijas ietekmē, ūdeņiem iegraužoties Gaujas svītas devona smilšakmeņos.
 

Pateicamies par atbalstu un sadarbību vietniecei audzināšanas darbā Tamārai Zeiļai, ģeogrāfijas skolotājai Svetlanai Beinarovičai.

9. b klases audzinātāja T. Baranovska un skolēni.

View the embedded image gallery online at:
http://www.dcv.lv/lss#sigProId5df508526f

Skolēni apmeklē M.Rotkto mākslas centru

13.oktobrī iniciatīvas ,,Latvijas skolas soma” ietvaros 8.a klases skolēni apmeklēja M.Rotko mākslas centru, kurā apskatīja jaunākās izstādes, M.Rotko oriģinālgleznas un piedalījās radošajā darbnīcā. Skolēni guva zināšanas ne tikai par jaunāko mākslu, bet arī iemācījās jaunu gleznošanas tehniku un guva priekšstatu par mākslas virzieniem un stiliem. Lūk, ko par mākslas centra apmeklējumu saka paši skolēni.

Mēs ar klases biedriem bijām M.Rotko mākslas centrā, kur mums stāstīja par gleznotājiem un viņu darbiem. Dažas gleznas bija ļoti interesantas un skaistas. Pēc tam veidojām paši savus zīmējumus. Tas bija neparasti un jautri (K.Dmitrijeva).

M.Rotko mākslas centrā es redzēju ļoti dārgas gleznas. Pēc tam zīmējām un krāsojām paši, kas man ļoti iepatikās (E.Kauliņš).

Man patika gida stāstījums. Bija interesanti klausīties un uzzināt jaunas lietas. Iepriecināja, ka varējām aplūkot Marka Rotko gleznas (A.Hodosovska).

Bija ļoti daudz interesantu gleznu, kaut dažas bija grūti saprotamas. Ļoti žēl, ka nedrīkstēja fotografēt Marka Rotko zālē (A.Goršelatova).

Man patika gan pats M.Rotko mākslas centrs, gan tas, ka mums iemācīja zīmēt jaunā tehnikā (Alina Fjodorova).

M.Rotko mākslas centrā ir plašas telpas un skaists, moderns interjers. Gids pastāstīja, ka M.Rotko gleznas ir ļoti vērtīgas, tās maksā miljoniem eiro. Pēc gleznu apskates zīmējām paši, drīz skolā būs izstāde (V.Dorožko).

M.Rotko centrā ļoti patika zīmēt un klausīties gida stāstījumu par dažādiem mākslas virzieniem: reālismu, sirreālismu un abstrakcionismu (D.Dorovskis).

Aicinām apskatīt 9.a klases skolēnu darbu izstādi skolas 3.stāvā!

Skolēnu viedokļus apkopoja D.Aizpuriete

View the embedded image gallery online at:
http://www.dcv.lv/lss#sigProId66d72c5000

Brauciens uz Rīgu. Latvijas Nacionālais vēstures muzejs. Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejs.

Realizējot iniciatīvas ,,Latvijas skolas soma” piedāvājumu, 9.a klases izglītojamie 9.oktobrī apmeklēja Latvijas Nacionālo vēstures muzeju un Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzeju.

Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā skolēni aplūkoja unikālas arheoloģijas, etnogrāfijas, numismātikas, vēstures un mākslas priekšmetu kolekcijas. Gida pavadībā skolēni aplūkoja katru ekspozīciju, kas atspoguļo Latvijas vēsturi no akmens laikmeta līdz mūsdienām. Ekskursijas laikā skolēniem bija iespēja ne tikai klausīties, bet arī aktīvi līdzdarboties, aizpildīt muzejpedagoga piedāvāto darba lapu, tādā veidā atkārtojot materiālu un gatavojoties valsts pārbaudes darbam. Skolēni pateicas par šo netradicionālo risinājumu ikdienā ierastai mācību stundai!

Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejā skolēniem pastāstīja par medicīnas attīstību no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Ekskursija sākās muzeja ēkas pagrabstāvā, kur izvietotie eksponāti un diorāmas atspoguļo medicīnas attīstības pirmsākumus. Ar lielu interesi skolēni klausījās par traumu ārstēšanu, brūču pārsiešanu, tautas dziedniecības paņēmieniem tālajā senatnē. Ar aizrautību skolēni aplūkoja tā laika maģiskās medicīnas priekšmetus – amuletus, talismanus un klausījās par burvēm, šamaņiem un zintniekiem. Turpinājumā skolēni iepazinās arī ar 18.-20.gs medicīnu, gūstot priekštatu par straujo medicīnas progresu. Ekskursija noslēdzās kosmiskā un zvaigžņotā 4.stāva telpā, kur vieta atvēlēta kosmiskai medicīnai, kuras izpētē piedalījušies arī latviešu zinātnieki.

Diena bija piesātināta un interesanti pavadīta. Skolotāji un skolēni ir pateicīgi muzeja darbiniekiem par interesantu stāstījumu un radošo gaisotni.

Informāciju sagatavoja 9.a kl. audzinātāja Svetlana Beinaroviča un vizuālās mākslas skolotāja Agnese Orbidāne.

View the embedded image gallery online at:
http://www.dcv.lv/lss#sigProId6f59f10f7a

„Latvijas skolas soma” ietvaros 1.a, 1.b un 4.a klases skolēni apmeklēja Daugavpils teātra izrādi „Raganiņa”.

Kopā ar mazo, labo raganiņu un daudzām citām raganām devāmies galvu reibinošā piedzīvojumā. Bijām liecinieki raganu saietam, kuras ar skaļo ienākšanu zālē pārsteidza visus skatītājus. Tomēr visvairāk jutām līdzi galvenajai varonei – labajai raganiņai, kurai ceļā nācās saskarties ar dažādiem šķēršļiem un izaicinājumiem. Mežā gadījās dažādas dīvainas, dažreiz pat ļaunas lietas ar kurām raganiņa veiksmīgi tika galā, atklājot to, ka labais tomēr ņem virsroku pār ļauno. Gan raganiņa, gan skatītāji izrādes laikā iemācījās dažus vārdus latgaliešu valodā. Tomēr galvenā atziņa pēc izrādes apmeklējuma ir tas, cik ļoti vērtīgi dzīvē ir darīt labo un tas vienmēr atmaksājas.

Paldies „Latvijas skolas somai„ un Daugavpils teātrim par brīnišķīgo iespēju apmeklēt šo krāšņo izrādi!

Informāciju sagatavoja Agnese Orbidāne.

View the embedded image gallery online at:
http://www.dcv.lv/lss#sigProId431ac4e93c

Iniciatīvas ,,Latvijas skolas soma” piedāvājums – mācību brauciens uz Līvāniem

2020.gada 8.oktobrī Daugavpils Centra vidusskolas 3.b klases skolēni, realizējot iniciatīvas ,,Latvijas skolas soma” piedāvājumu, devās mācību braucienā uz Latgales mākslas un amatniecības centru un Stikla pūšanas darbnīcu.

Stikla pūšanas darbnīcā skolēni iepazinās ar stikla pūtēja profesiju un vēroja, kā no stikla masas var pagatavot dažādas skaistas, oriģinālas stikla lietas, traukus, dekorus. Skolēnus pārsteidza mūsdienu modernās iekārtas –

krāsnis, kurās tika karsēts stikls, instrumentu daudzveidība un dzesējamais ledusskapis.

Amatnieku nodaļā skolēni iepazinās ar garāko austo jostu Latvijā. Izpētīja senos latviešu darbarīkus, iepazinās ar senajiem amatiem.

Stikla muzeja nodaļā iepazināmies ar Līvānu stikla fabrikas vēsturi un stikla izstrādājumiem, kuri bija populāri arī citās valstīs. Rokdarbu darbnīcā katrs bērns patstāvīgi izveidoja dzijas saulīti.

Ekskursijas noslēgumā skolēniem bija pozitīvas atsauksmes par mācību braucienu uz Līvāniem. Viņi bija pārsteigti par Latgales mākslas un amatniecības centra daudzveidību un priecājās par skaisto rudens dienu.

Informāciju sagatavoja 3.b klases audzinātāja T.Vanaģele

View the embedded image gallery online at:
http://www.dcv.lv/lss#sigProId572775a56b